Mitsubishi Pajero IV
Anonymous, , 28.02.2009SPONSOROWANE:
- Tani kredyt na samochód
- Poznaj Peugeota 208
- Skoda Citigo bez tajemnic
- Skoda Superb: powyżej średniej
- Tanie części tylko u nas!
Wyposażenie: Metalic, Hak holowniczy, Alufelgi, Centralny zamek, Elektryczne szyby, Immobilizer, ...
Wyposażenie: Metalic, Napęd na cztery koła, Hak holowniczy, Immobilizer, Wspomaganie ...
Wyposażenie: Metalic, Napęd na cztery koła, Skórzana tapicerka, Szyberdach, Alufelgi, Centralny zamek, Elektryczne ...
Wyposażenie: Alufelgi, Centralny zamek, Elektryczne szyby, Immobilizer, Wspomaganie kierownicy, ABS, System nawigacji,
Sonda
Jeden z najpopularniejszych samochodów terenowych. Solidna technika, nieprzeciętne zdolności przewozowe. Dobry i na drogę, i w teren.
Prezentując ten model, Mitsubishi poinformowało, że to IV generacja Pajero. Rzeczywiście wprowadzono w aucie wiele zmian, poza jedną, podstawową: żadnych rewolucji, wyłącznie udoskonalenia. Dlatego ogólna koncepcja nie zmieniła się ani trochę. I bardzo dobrze, bo Pajero to udany model.
Nadwozie.
Wygląd zewnętrzny nabrał wyrazu. Nowa „twarz” wzbudza szacunek i jest atrakcyjna. Jednak bryłę tego modelu znamy doskonale od kilku lat. Konstrukcja karoserii samonośna.
Również w polskich salonach będzie można nareszcie nabyć wersję 3-drzwiową (znacznie skromniejsza, jeśli chodzi o przestrzeń). Co prawda nasi klienci nie preferują takich nadwozi, ale każdy dodatkowy wybór może okazać się ułatwieniem. W niektórych krajach taka wersja osiąga 67 procent sprzedaży! Nadwozie 5d w większości wersji oferuje miejsca dla 7 pasażerów, choć trzeci rząd siedzeń to propozycja tylko dla dzieci. Chowa się go łatwo pod podłogą.
W kokpicie zauważymy sporo udoskonaleń. Poprawiły się materiały, niewielkie zmiany przeszedł kształt deski rozdzielczej. Poza tym wzbogacono listę elektronicznych gadżetów (m.in. o kamerę cofania, rozbudowane audio i nawigację z mapę Polski – na razie przeciętną).
Silniki.
Diesel otrzymał teraz wtrysk typu Common Rail. Niestety, „nauczyło” go to kultury tylko na postoju, w trakcie jazdy dość wyraźnie daje o sobie znać. Trzeba go po prostu polubić. Mitsubishi twierdzi, że dużo pracowano nad wyciszeniem, ale jakoś nie widać efektów…Naturalnym wyborem wydaje się tu automatyczna skrzynia, choć są też manuale. Spalanie na poziomie 12 l na 100 km przy realnej masie auta 2500 kg, automatycznej skrzyni i dobrej dynamice jest pozytywnym wynikiem. Nowa jednostka benzynowa 3.8 dla naszego rynku ma marginalne znaczenie.
Układ napędowy.
Niewiele trzeba dodawać. Znany już układ Super Select zawiera wszystko, zarówno do jazdy po autostradzie, mokrej kostce, jak i bezdrożach. Do tego Pajero otrzymało seryjną blokadę tylnego mostu, a układ ASTC (dynamicznej kontroli trakcji i stabilności) nie stanowi przeszkody, ale realną pomoc, również w prawdziwej jeździe off-roadowej.
Droga/teren.
Nie ma tu maksymalnej stabilności podczas szybszej jazdy krętą drogą asfaltową. W nagrodę otrzymujemy płynną pracę kół (duże skoki niezależnego zawieszenia) na nierównej drodze. Nawet szybka jazda szutrówką należeć będzie do przyjemności, nic nie stuka i nie dobija.































