Auto Świat

CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej4.454.733.961.44
Średnio4.754.984.321.86
Najdrożej5.095.234.882.04

Opel Astra - wysokie obroty silnika

Witam kolegów kierowców i entuzjastów motoryzacji. Potrzebuje pomocy Mam Astre z 1996 r. 1.6 16V i wydaje mi się że ma nieco za wysokie obroty silnika na biegu jałowym. Otóż kiedy silnik jest już dobrze rozgrzany na biegu jałowym obrotomierz wskazuje 1000 obr/min. Poza tym przy zmianie biegów silnik dość wolno ``schodzi z obrotów`` i mam wrażenie że nie pracuje równo. Auto jest po wymianie oleju i rozrządu i sondy Lamda. Polecono mi jeszcze dokładne wyczyszczenie silniczka krokowego i przepustnicy. Ale czy to pomoże? Czy w ogóle można obniżyć obroty w w ECOTECU (np za pomocą komputera)?Boje się że może mi dużo palić paliwa. POMOŻECIE ??? Z góry dziękuje za dobre rady. Pozdrawiam wszystkich Jędrzej
7 YEARS 47 WEEKS TEMU
KATEGORIA PORADY
Szanowny Panie,
Niezależnie od tego czy wszystkie patrole Policji mają dostęp do bazy danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców zgodnie z Art.129.2 pkt.2 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym – tekst ujednolicony stan na 1.07.2006r. do uprawnień Policji podczas kontroli drogowej należy sprawdzanie dokumentów wymaganych w związku z kierowaniem pojazdem i jego używaniem, a także dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu lub stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia.

W przypadku stwierdzenia braku dokumentu potwierdzającego zawarcie ubezpieczenia OC przez posiadacza pojazdu Policja jest uprawniona zgodnie z Art.129.2 pkt.8c powyższej Ustawy do uniemożliwienia dalszego kierowania tym pojazdem.

W takiej sytuacji zgodnie z Art.132.1 pkt.6. wyżej powołanej Ustawy policjant zatrzyma dowód rejestracyjny pojazdu. Konsekwencją tego jest zgodnie z Art.130a.1 pkt.2 Ustawy usunięcie pojazdu z drogi na koszt właściciela ( odholowanie na parking policyjny).
Zwrot dowodu rejestracyjnego właścicielowi pojazdu następuje zgodnie z Art.133.1 Ustawy przez odpowiedni organ Policji po przedstawieniu dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC lub opłacenia składki tego ubezpieczenia.
Mając na uwadze powyższe, policjanci mieli rację informując Pana, że za brak dokumentu obowiązkowego ubezpieczenia są uprawnieni do zatrzymania i odholowania pojazdu na parking.

Swego rodzaju życzliwości Policji zawdzięcza Pan fakt, że opisana sytuacja zakończyła się tylko wystawieniem mandatu karnego.
Na marginesie jeszcze jedno wyjaśnienie. Nie płaci Pan żadnych składek na Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców. Zgodnie z Art.30 Ustawy z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U.z dnia16lipca 2003r.) opłaty te odprowadzają zakłady ubezpieczeń od każdej zawartej umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Jerzy Bieda
Inter Partner Assistance Polska S.A.

Inne pytania

Wszystkie pytania
Odpowiedzi: 0
wojni
Porady
Odpowiedzi: 0
Maciej2B
Porady
Odpowiedzi: 0
sylwek1100
Porady
Odpowiedzi: 0
andrzejf81
Porady
Odpowiedzi: 0
darkness10
Porady