Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

4x4 Family Adventure - czekamy na kolejny sezon

7 lis 16 17:45

Ponad 60 załóg stanęło na starcie jesiennych edycji naszej offroadowej zabawy AŚ 4x4 Family Adventure. We wrześniu przemierzaliśmy trasy Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a w październiku zameldowaliśmy się w pięknych, magicznych Górach Sowich

Udostępnij
0
Skomentuj

Powakacyjny etap tegorocznego cyklu AŚ 4x4 Family Adventure zainaugurowaliśmy we wrześniu, organizując bazę naszej imprezy w gościnnych Podlesicach.

Jak zwykle uczestnicy FA podzielili się na dwie klasy. Kierowcy zaawansowani w jeździe offroadowej, dysponujący bardziej dzielnymi i lepiej przygotowanymi autami, walczyli na trasie adventure. Przygotowany dla nich szlak był trudnym sprawdzianem umiejętności i wyzwaniem dla pojazdów. Na niektórych odcinkach nie można było sobie poradzić bez życzliwej pomocy konkurentów i wsparcia wyciągarek.

Mniej „objeżdżeni” w terenie wyruszyli na trasę turystyczną. Rywalizowali w konkurencjach na spostrzegawczość, poszukując ukrytych w malowniczej okolicy pieczątek i charakterystycznych punktów orientacyjnych.

Wszyscy natomiast zgodnie uczestniczyli w rodzinnych konkurencjach i próbach sprawnościowych zorganizowanych przez partnerów Family Adventure. Atrakcją dla wszystkich była możliwość zwiedzania jurajskiej warowni w Bobolicach oraz multimedialnego muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach.

Bazą październikowej edycji imprezy było Zagórze Śląskie położone w malowniczych Górach Sowich, które przywitały nas deszczową pogodą. Nieprzychylność aury wynagrodziły natomiast fantastyczne krajobrazy i wymagająca trasa. W zgodnej opinii załóg startujących w klasie turystycznej była to najtrudniejsza trasa tegorocznej edycji FA. Najwięcej emocji wyzwalał przejazd na torze offroadowym w Dzikowcu. Stromy i śliski zjazd wymagał asekuracji za pomocą liny.

W trudnym terenie była również możliwość sprawdzenia się za kierownicą przygotowanego do trudnych warunków Mitsubishi L200.

Nie mogło zabraknąć oczywiście atrakcji turystycznych. W pierwszym dniu imprezy był czas na zwiedzanie średniowiecznego zamku Grodno. W niedzielne przedpołudnie wszyscy gremialnie udali się na penetrację podziemnych sztolni hitlerowskiego kompleksu militarnego Riese.

Pora na klasyfikację. W Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w klasie adventure najlepsza była załoga nr 206 pod wodzą Janusza Żółtowskiego. Drugą pozycję wywalczyła ekipa Jacka Błaszczaka (212), trzecią Wojciecha Guzika z numerem 203. W turystycznej kolejność była następująca: Piotr Sałek (119), Krzysztof Hampelski (115) i Marcin Więckowski (110) ex aequo z Rafałem Skowrońskim (118).

W Górach Sowich ponownie triumfował Janusz Żółtowski przed Robertem Tondasiem i Mariuszem Minickim (adventure). W klasie turystycznej również powtórka, podobnie jak w Jurze, zwyciężył Piotr Sałek, wyprzedzając ekipy Zbigniewa Ziarnika i Michała Izydorka.

Po tegorocznym cyklu pozostały tylko miłe wspomnienia, my jednak zaczynamy już przygotowania do sezonu 2017. Informacje będziemy zamieszczać na naszej stronie internetowej.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 15/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. BMW serii 3 nowej generacji; relacja z targów w Poznaniu; porównanie małych aut z benzyniakami; testy Toyoty Land Cruiser, Peugeota 308 GTI i BMW X2; samodzielna wymiana kół lub w warsztacie; pielęgnacja skórzanej tapicerki; napoje energetyczne podczas jazdy autem; używane hity z importu; Chevrolet Camaro z drugiej reki; targi Techno Classica Essen.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

4x4 Family Adventure - czekamy na kolejny sezon (slajd 1 z 26)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego