Stylistycznie pojazd nawiązuje do przedstawionego na marcowym salonie w Genewie konceptu iosis MAX. Sylwetka C-MAX-a została zaprojektowana zgodnie z filozofią Forda - "kinetic design", nadającą autu dynamiki, nie odbierając mu przy tym funkcjonalności.
Wśród jednostek napędowych znajdzie się nowy, turbodoładowany, czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 l z EcoBoost. Ponadto pojazd będzie posiadał wiele nowoczesnych rozwiązań, takich jak: asystent parkowania czy system obserwacji martwego pola.
Nieoficjalnie wiadomo, że nowy C-MAX będzie występował w dwóch wersjach nadwoziowych, krótkiej 5-miejscowej i długiej 7-osobowej. W ten sposób Ford chce się włączyć do walki z takimi konkurentami, jak: Renault Grand Scenic i Citroen Grand C4 Picasso.
Ford C-MAX 2010 trafi do sprzedaży w drugiej połowie przyszłego roku. Będzie to pierwszy samochód, oparty na nowej platformie segmentu C, którą będą wykorzystywać inne modele koncernu, w tym nowy Focus, który ma trafić na rynek niedługo po minivanie.
Źródło: Ford, Carscoop
Stare, dobre kombi
Samochody w testach ...
Nawigacje - TMC w Polsce
Test fotelików dziecięcych - Na nich nie można oszczędzać!
Volkswagen CrossGolf - ni wpiął, ni wypiął
Lotus Evora 414E - supersamochód z silnikiem 1,2 l o mocy 47 KM
Fiat 500C Abarth - skorpion się opala
Porsche Cayenne - jest go teraz mniej
Honda 3R-C - drogowy statek kosmiczny