Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Auto Świat 4x4 Family Adventure Pałuki

15 cze 16 14:39

Świetna pogoda, urokliwa okolica, urozmaicone trasy, mnóstwo atrakcji i zadowolone miny uczestników. Tak w telegraficznym skrócie można podsumować drugą tegoroczną edycję AŚ 4x4 Family Adventure.

Udostępnij
0
Skomentuj

Piękne Pałuki gościły uczestników drugiej tegorocznej edycji naszego cyklu offroadowych imprez rodzinnych AŚ 4x4 Family Adventure. Bazą był kemping położony nad brzegiem Jeziora Małe Żnińskie. Stąd w sobotnie przedpołudnie wyruszyły 42 załogi rywalizujące na dwóch trasach. Tradycyjnie bowiem do dyspozycji była łatwiejsza trasa turystyczna, która jest w stanie pokonać każdy SUV lub crossover z napędem na cztery koła. Na doświadczonych offroaderów czekała natomiast trasa adventure, na której można sprawdzić nie tylko swoje umiejętności, ale i przetestować sprawność wyciągarek. Okazja nadarzyła się na terenie Ignalina. To ponad 100-hektarowy teren, gdzie wytyczono między innymi dwie ekstremalnie trudne próby dla klasy adventure oraz tor offroadowy, na którym można było za kierownicą przekonać się terenowych walorach Mitsubishi Pajero oraz L200.

AŚ 4x4 Family Adventure to nie tylko rywalizacja o tytuł najlepszej załogi w kategorii turystycznej i adventure, ale także możliwość poznania najbardziej atrakcyjnych miejsc w regionie. Uczestnicy pałuckiej edycji mogli poznać między innymi Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji koło Żnina. Istniejące od 1972 roku muzeum ma bogatą kolekcję lokomotyw, drezyn i wagonów przystosowanych do jazdy po wąskich torach. Gwoździem programu drugiego dnia imprezy była natomiast wizyta w Muzeum Archeologicznego w Biskupinie oraz klasycystycznego pałacu w Lubostroniu z pięknie otrzymanym parkiem.

Dwudniowe zmagania: rywalizacja na próbach szybkościowych, rozwiązywanie zadań przygotowanych przez partnerów, odnajdywanie fotopunktów i rozmieszczonych na trasie pieczątek pozwoliły na wyłonienie najlepszych załóg w poszczególnych klasach.

W turystycznej zwyciężyli debiutanci, załoga nr 103, Leszka Bromirskiego w Subaru Forester. Na drugim miejscu uplasowała się załoga nr 116, Marcina Więckowskiego w Nissanie Navara, a za nimi załoga nr 112, Łukasz Koźbiała startująca w Land Roverze.

W klasie adventure triumfowała załoga nr 206 pod wodzą Stanisława Poserta jadąca Jeepem Wranglerem. Tuż za nimi załoga nr 211 Piotra Kuźmińskiego (Land Rover), a na trzecim miejscu załoga nr 212, Wojciecha Ptasińskiego w Nissanie Patrolu.

Zwycięzcy upuścili Żnin z nagrodami ufundowanymi przez partnerów, a wszyscy jak jeden mąż w znakomitych humorach i z postanowieniem uczestniczenia w powakacyjnych edycjach AŚ 4x4 Family Adventure. Okazje do wspólnej zabawy będą w tym roku jeszcze dwie. 9 września spotykamy się bowiem na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a 7 października na Dolnym Śląsku. Serdecznie zapraszamy.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej