Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Co zrobić ze zużytym olejem?

20 cze 11 15:48

Cześć z nas zadaje sobie to pytanie gdy jest już za późno … Pomyślmy o przepracowanym oleju przed jego zlaniem z miski!

Udostępnij
0
Skomentuj
Co zrobić ze zużytym olejem? Co zrobić ze zużytym olejem? Foto: Auto Świat

Nasze prawo ściśle definiuje, co powinniśmy zrobić z odpadami niebezpiecznymi, a do takich zaliczmy zlany z samochodu olej. My jako użytkownicy auta jesteśmy zobowiązani przekazać przepracowany olej podmiotowi gwarantującemu zgodne z prawem zagospodarowanie odpadu.Przekazanie zużytego oleju nie jest łatwym zdaniem, osoby które już próbowały oddać go np. na stacji benzynowej wiedzą jak trudno uporać się z tym problemem. Jeśli będziemy mieli szczęście punkt serwisowy przyjmie od nas olej, ale nie mamy na to gwarancji. Co mamy zrobić z przepracowanym olejem? Polecamy zaprowadzić samochód na wymianę oleju do serwisu. Coraz częściej zmiana oleju i filtra na nowe wliczona jest w cenę tych produktów. Nie widzimy sensu, by płacić za usługę i dodatkowo brudzić ręce przy jej samodzielnym wykonaniu. Zachowajmy paragon za olej i filtr, zabezpieczy to nas przed ewentualnymi skutkami awarii spowodowanej wadliwym działaniem filtra. To dodatkowy plus usługi zrealizowanej przez serwis - w przypadku przeprowadzenia samodzielnego montażu producent może zarzucić nam niekompetencje. Warto wybrać renomowany zakład - da nam to pewność, że olej nie trafi do rowu znajdującego się tuż za nim. Jeśli mamy obsesję na punkcie naszego samochodu i lubimy wszystko robić sami, zapytajmy czy możemy być obecni przy jego wymianie. Większość uczciwych punktów serwisowych zgodzi się na naszą propozycję lub umożliw obserwację z miejsca wydzielonego dla klientów.Drugą opcją jest zapytanie się w sklepie oferującym olej o zwrot przepracowanego. Część punktów sprzedaży zgodzi się na takie rozwiązanie i poprosi o okazanie rachunku przy oddawaniu odpadu.Podsumowując, wymiana oleju w serwisie ma wiele plusów:- nie musimy szukać punktu, który przyjmie zużyty olej,- zakład dokonujący wymiany ponosi odpowiedzialność za niefachowe wykonanie usługi,- ułatwienie reklamacji filtra (nikt nie powie, że wymiana była przeprowadzona niefachowo),- otrzymamy wpis w książeczce serwisowej potwierdzający wymianę oleju przy danym przebiegu,- nie stracimy czasu i nie ubrudzimy się.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej