Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Essen 2006: Oettinger Golf GTI i Golf R32

5 gru 06 20:31

Volkswagen Golf to popularny obiekt tuningu praktycznie od początku swojej egzystencji, a jego piąte wcielenie nie jest pod tym względem wyjątkiem. Oettinger zajął się białym GTI.

Udostępnij
0
Skomentuj

Golf GTI już w swojej wersji seryjnej jest hot-hatchem z prawdziwego zdarzenia, jednak Oettinger chciał z dobrego uzyskać jeszcze lepsze. Po pierwsze zmieniono przedni zderzak, który ma większe wloty powietrza i ostrzejsze krawędzie, zmieniono też tylny zderzak, z którego wychodzą dwie podwójne końcówki tłumika. Podobnie jak w Audi TT Oettinger zajął się także silnikiem.

Czterocylindrowy 2,0 TFSI wzmocniono o dziesiątki koni i moment obrotowy. Kierowca ma nawet możliwość sterować mocą jednostki, gdyż może zmieniać odpowiednie mapy w ramach programu MAPSWITCHING. Nowe sportowe sprężyny i duże 18- lub 19-calowe koła przyczyniły się do lepszych właściwości jezdnych. Tuning prezentowany w modelu GTI można zastosować również w topowej wersji Golf R32.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej