CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej4.254.564.051.89
Średnio4.584.744.312.10
Najdrożej4.794.954.592.71

Jak kupić felgi?

10 maja 04 01:00
Udostępnij
0
Skomentuj
Jak kupić felgi? Jak kupić felgi? Foto: Auto Świat

Komplet ładnych, aluminiowych obręczy to wydatek od tysiąca do kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Obręcze do zwykłych aut kompaktowych lub klasy średniej mieszczą się w dolnym przedziale cenowym, ale wciąż są na tyle kosztowne, że pokusa kupna używanych, w dobrym stanie, ale znacznie tańszych, jest duża. Oszczędność ta może być jednak pozorna - kupno używanych felg nieznanego pochodzenia obarczone jest niezwykle dużym ryzykiem.Jak można ocenić stan techniczny używanych obręczy? "Na oko" nie można. Problem w tym, że spawana lub prostowana felga po pomalowaniu wygląda dokładnie tak, jak nowa. Niezwykle trudno sprawdzić też, czy dane felgi pasują do naszego auta. Parametry obręczy czasem opisuje się na jej wewnętrznej części. Bywa jednak, że opis jest niekompletny albo zakodowany w sposób nieczytelny dla nabywcy. Tymczasem "przymiarka" obręczy do auta pozwala najwyżej ocenić, czy pasuje rozstaw otworów mocujących. Jednak te parametry, które można ocenić samodzielnie, nie świadczą o tym, czy felga pasuje. Decydujące są inne cechy, np. odsadzenie (patrz ramka obok).Felgi należy kupować w sklepie, gdzie sprzedawca dysponujący katalogiem dobierze właściwy produkt. W komplecie powinny znaleźć się pierścienie dystansowe, jeżeli są do danego auta niezbędne, a także śruby lub nakrętki pasujące zarówno do auta, jak i do obręczy (główka śruby może być fragmentem kuli lub stożka, może mieć kołnierz lub nie). Dobierając felgi, zwracamy uwagę także na moc silnika!

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze

No photo
No photo ~Foxik Użytkownik anonimowy
~Foxik :
No photo ~Foxik Użytkownik anonimowy
Najlepiej dobrać w Najlepiej dobrać w konfiguratorze felg na stronie http://www.oponypso.pl , jak tam dobrałem felgi ENZO H, tanie i fajnie się prezentują na mojej hondzie:) A i dodam że felgi przyszły wraz z zestawem montażowym do mojego civica:)
30 mar 11 17:08 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
0%
100%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej