Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Jak nałożyć niewidzialną wycieraczkę?

13 paź 17 15:53

Nie wierzcie reklamom – nie ma cudownych preparatów, które sprawiają, że w czasie deszczu nie trzeba wycierać szyb. W wielu przypadkach „niewidzialne wycieraczki” mają jednak sens

Udostępnij
0
Skomentuj

Tak zwane niewidzialne wycieraczki od lat są reklamowane jako nowość i rewolucyjne rozwiązanie – rzekomo wystarczy nanieść odpowiedni preparat na szkło, żeby w czasie deszczu kropelki były po prostu zdmuchiwane z powierzchni szyby. Niemal każdy liczący się producent kosmetyków samochodowych ma w swojej ofercie preparaty hydrofobowe, czyli odpychające wodę, przeznaczone do zabezpieczania szyb samochodowych. Wiele z nich działa naprawdę skutecznie, chociaż żaden nie jest w stanie zastąpić wycieraczek na przedniej szybie.

Niewidzialne wycieraczki w najniższych cenach!

Niewidzialna wycieraczka to wydatek mniejszy niż się wszystkim wydaje. Znaleźliśmy dla Ciebie najlepsze oferty w polskich sklepach internetowych. Sprawdź ceny!

Dlaczego szyby samochodów nie są fabrycznie powlekane powłokami hydrofobowymi? Bo mają one ograniczoną trwałość. Z „niewidzialnymi wycieraczkami” jest dokładnie tak samo, jak z woskami do lakieru – preparaty dobrej klasy zabezpieczają powierzchnię na kilka miesięcy, działanie słabszych kończy się już po kilku przejazdach z włączonymi wycieraczkami.

Do wyboru mamy: jednoskładnikowe preparaty w formie płynów do nanoszenia szmatką na szybę, atomizery do natryskiwania środka na szkło oraz preparaty dwuskładnikowe z chemicznymi utwardzaczami. Te ostatnie są oczywiście najtrwalsze, ale też w ich przypadku, w razie niefachowego naniesienia na szkło, występuje największe ryzyko trwałych niepożądanych skutków. Jeśli preparat nie zostanie równomiernie nałożony, to na szybie pojawią się uciążliwe, utrudniające widoczność smugi. Czasem, żeby się ich pozbyć, trzeba użyć preparatów do polerowania szkła!

Jeśli jednak nawet zastosujemy „niewidzialną wycieraczkę” zgodnie z instrukcją, to i tak trzeba się liczyć z tym, że np. wycieraczki pracujące na wysokim biegu mogą smużyć, a ocierająca o szkło guma zacznie wydawać dziwne odgłosy – to, niestety, typowe skutki uboczne takich środków.

Naszym zdaniem

To działa, choć oczywiście nie aż tak dobrze, jak obiecują to reklamy. Podczas nanoszenia wszelkich preparatów na szyby radzimy jednak bardzo dokładnie stosować się do sposobu ich użycia – niedbalstwo kończy się tym, że zamiast poprawić sobie widoczność, zrobicie na szkle trudne do usunięcia smugi. Im skuteczniejszy środek, tym ryzyko większe!

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Maciej Brzeziński / Auto Świat

Jak nałożyć niewidzialną wycieraczkę?

Po lewej stronie szyby woda zalega w postaci duźych plam. Po prawej stronie z naniesioną warstwą hydrofobową woda zbija się w duźe krople i szybko spływa z powierzchni szkła.

Foto: Maciej Brzeziński / Auto Świat

Foto: Maciej Brzeziński / Auto Świat

Foto: Maciej Brzeziński / Auto Świat

Foto: Maciej Brzeziński / Auto Świat

Foto: Maciej Brzeziński / Auto Świat

Foto: Maciej Brzeziński / Auto Świat

Foto: Maciej Brzeziński / Auto Świat

Jak nałożyć niewidzialną wycieraczkę? (slajd 1 z 8)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego