Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Jak odnowić zniszczone i porysowane lampy oraz zderzaki?

7 sie 14 00:00

Masz w aucie matowe reflektory, porysowane plastiki lub tylne lampy, poniszczone lub zszarzałe czarne zderzaki? Możesz je odnowić – przynajmniej na tyle, by auto prezentowało się lepiej

Udostępnij
0
Skomentuj

Polerować można prawie wszystko, nie tylko lakier: części chromowane, stalowe, szklane, a nawet z tworzyw sztucznych. Większość powierzchni da się też malować, a przynajmniej pokryć jakąś substancją zabezpieczającą lub oszukującą wzrok, redukującą wady kosmetyczne.

Co więcej – w wielu wypadkach ta sama substancja może posłużyć do kilku różnych zastosowań. Na początek zaopatrzmy się w kilka podstawowych preparatów i akcesoriów, które mają szerokie spektrum zastosowań: odtłuszczacz (przyda się przy malowaniu wszystkiego), papier ścierny – zarówno drobno- jak i gruboziarnisty (gradacja od 2000 do 5000 posłuży do polerowania plastiku i szkła, a nawet miejscowych napraw zarysowań lakieru), zestaw szmatek z mikrofibry i pastę polerską, a także taśmę malarską.

Naprawiając drobne rzeczy, najlepsze efekty osiągniemy, demontując je z samochodu. Dotyczy to wszelkich listew, lamp, a nawet zderzaków. Miejmy jednak świadomość, że nawet zawodowi lakiernicy często tego nie robią.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej