• Sprzedaż auta do komisu? Jest szybka, ale średnio opłacalna, tak samo, jak zostawienie auta w rozliczeniu
  • Samodzielne polerowanie lakieru jest czasochłonne i wymaga wprawy, ale ładnie błyszczące auto jest od razu nieco więcej warte!
  • Dobre zdjęcia to podstawa sukcesu, bo wiele osób kupuje samochód oczami i emocjami

Bezwypadkowy, jedyny taki, full opcja, igła, bez wkładu finansowego – jeżeli masz zamiar napisać coś takiego w ogłoszeniu, to dwa razy się zastanów. Po pierwsze, takie sformułowania brzmią mocno handlarsko i sprawiają, że ogłoszenie niknie w tłumie. A po drugie – upewnij się, że stan samochodu faktycznie jest tak idealny, jak deklarujesz. Wystarczy, że kupujący przyjedzie z daleka, wykryje kilka poważnych wad i... lekko się wkurzy. Gdy trafisz na kogoś krzepkiego, możesz mieć problem, pół biedy, jeśli skończy się tylko na obsmarowaniu twojego ogłoszenia gdzieś w internecie.

Zwłaszcza dziś, gdy dostęp do mediów społecznościowych jest tak powszechny, jak nigdy, a handel samochodami przeniósł się z gazet i giełd do sieci, ważne jest to, żeby uniknąć jakichkolwiek oskarżeń ze strony kupujących. Ogłoszenie porządnie obsmarowane w kilku miejscach (fora, grupy itd.) jest skazane na porażkę, i to niekiedy na długie miesiące. Pokazujemy zatem, jak się przygotować i co zrobić przy aucie, żeby sprzedać je szybko, łatwo i przyjemnie.