Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Czym kierować się podczas wyboru oleju?

12 sie 13 18:21

Gdy zbliża się okresowa wymiana oleju w samochodzie, kierowcy stoją przed dylematem wyboru konkretnego oleju, który zapewni silnikowi najlepsze właściwości. Na polskim rynku dostępna jest szeroka gama produktów, praktycznie każdego producenta. Czym kierują się rodacy podczas podejmowania decyzji o zakupie? Co jest dla nich najważniejsze? Czy wystarczy sama renoma producenta, by wybrać jego produkt? Polski rynek olejów silnikowych miernikiem całej branży motoryzacyjnej

Udostępnij
0
Skomentuj
Czym kierować się podczas wyboru oleju? Czym kierować się podczas wyboru oleju? Foto: Auto Świat

Gdy branżę motoryzacyjna dopadł kryzys, dotyczył on praktycznie każdej jej gałęzi, w tym również producentów olejów silnikowym. Rynek ten odzwierciedla w dokładny sposób kondycję całej branży, a także mierzy siłę nabywczą statystycznego polskiego kierowcy. Klienci niezależnych serwisów samochodowych, takich Euromaster,coraz większą uwagą zwracają na koszty związane zarówno z usługą, jak i z częściami.

Wśród polskich marek zarówno Lotos Oil jak i Orlen Oil mogą poszczycić się sukcesami rynkowymi. Obie spółki są znane i cenione w Polsce, ale równieżsystematycznie zwiększają eksport olejów poza granice kraju.

Coraz wyższa jakość polskich produktów

Dawniej wymiana oleju w dobrej marki samochodzie wiązała się jednoznacznie z wyborem wyrobu zagranicznego producenta, np. Shell, Mobil, Total czy Castrol Polskie oleje uważano za produkty gorszej jakości. Jednak w ostatnich latach zaszły dość znaczące zmiany zarówno w organizacji, jak i produkcji polskich olejów silnikowych. W chwili obecnej ich jakość oraz parametry w niczym nie ustępują znanym, zagranicznym markom.

Wymień olej zanim będzie za późno

Świadczą o tym między innymi sukcesy w sportach motorowych drużyn wspieranych przez polskich producentów, którzy zaopatrują samochody rajdowe w produkowane przez siebie oleje i paliwa. Wspomnieć należy o Platinum Rally Team i Lotos Rally Team, drużyny te mają na swoim koncie wiele zwycięstw, które mogą poświadczyć o wysokiej jakości produktów, które są używane w samochodach rajdowych.

Jaki powinien być idealny olej silnikowy?

Wybór oleju samochodowego, zwłaszcza w nowoczesnych jednostkach napędowych produkowanych obecnie samochodów nie może być dziełem przypadku. W żadnym wypadku jedynym kryterium nie powinna być wyłącznie cena, równie ważna jest jeszcze jakość tego środka, gdyż to od niego w głównej mierze zależeć będzie praca silnika. Czy istnieje optymalny olej do danego silnika? Z pewnością tak i można go znaleźć w ofercie polskich producentów, wystarczy tylko dobrać parametry produktu do tych, które zaleca producent samochodu.

Jaki olej wybierają Polacy?

Polski kierowca coraz częściej sięga po wysokiej klasy oleje, oczekując tym samym, że zapewnią one lepszą pracę silnika, a co za tym idzie zmniejszą spalanie oraz zużycie silnika. Wielu z nich oczekuje, że dzięki temu będzie mogła wydłużyć okresy między kolejnymi wymianami. Wyniki sprzedaży polskich producentów mogą świadczyć, że zwiększa się liczba kierowców, którzy mają zaufanie do rodzimych marek. Z pewnością jest to dobra prognoza na przyszłość tej branży w Polsce.

Poleć
Udostępnij
0

Przeczytaj również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej