Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Jak zabezpieczyć auto przed uszkodzeniami lakieru?

2 lut 16 13:47

Lakiery nowych aut są cienkie i podatne na zarysowania, więc postanowiliśmy poszukać skutecznego sposobu na zimowe zabezpieczenie elementów narażonych na uszkodzenia

Udostępnij
0
Skomentuj

Optymalizacja kosztów produkcji dosięga wszystkich elementów nowych samochodów. Wystarczy porównać grubość powłoki lakierniczej aut produkowanych obecnie i tych sprzed lat – jest cieńsza. Jednak to niejedyny powód zwiększenia podatności powłoki lakiernicznej na uszkodzenia; nowe ekologiczne lakiery są miękkie, szybko się rysują, tracąc swój pierwotny blask. Dlatego też przed zimą warto zastanowić się nad zabezpieczeniem elementów nadwozia narażonych na uszkodzenia.

A o te na naszych drogach bardzo łatwo z wielu powodów. Podstawowy jest taki, że zimą, gdy na ulicach pojawią się solarki, na nawierzchni znajdzie się mnóstwo mniejszych lub większych kamieni. Efekt jeżdżenia w takich warunkach może być tylko jeden – po sezonie jazdy na przednim pasie każdego samochodu pojawi się mniej lub więcej odprysków.

Dlatego też każdemu, komu zależy na tym, aby jego auto jak najdłużej wyglądało jak nowe, warto polecić zabezpieczenie tych elementów nadwozia. Sposobów jest wiele, jednak my postanowiliśmy sprawdzić, czy samodzielnie za pomocą folii w spreju można profesjonalnie zabezpieczyć lakier samochodu przed punktowymi uszkodzeniami.

W galerii możecie zobaczyć, w jaki sposób to zrobić. To naprawdę nic trudnego, a efekt końcowy cieszy.

Poleć
Udostępnij
0

Przeczytaj również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Jak zabezpieczyć auto przed uszkodzeniami lakieru? (slajd 1 z 14)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego