Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Kamera cofanie nie musi być droga - najtańszą kupisz już za 50 zł!

7 lis 17 10:30

Znalezienie miejsca do parkowania w godzinach szczytu prawie zawsze graniczy z cudem – wiedzą o tym zwłaszcza mieszkańcy większych miast. Błędna ocena odległości i nawet odrobina nieuwagi to największe bolączki posiadaczy czterech kółek, dlatego parkowanie tyłem nie jest ulubionym manewrem kierowców

Udostępnij
0
Skomentuj
Test kamer cofania: Z trzecim okiem widać więcej Test kamer cofania: Z trzecim okiem widać więcej Foto: Auto Świat

Wiele nowych samochodów, które wyjeżdżają lub dopiero co wyjechały z salonów, posiadają kamery cofania jako jeden ze standardowych elementów wyposażenia. Właściciele starszych modeli aut również mogą sobie na to pozwolić. Ten gadżet znacznie ułatwia życie, a dzięki niemu unikniemy wielu nieprzyjemności przy cofaniu, a także oszczędzimy sobie stresu.

Kamery cofania to dziś coraz popularniejszy system wspomagający parkowanie, który możemy kupić w wielu sklepach i na aukcjach internetowych, a żeby ułatwić wybór tej właściwej, poniżej przedstawiamy ranking top 10 kamer cofania, według użytkowników serwisu Skąpiec.pl.

NavRoad Bezprzewodowa Kamera Cofania

Foto: Auto Świat

Kamerę od NavRoad montuje się nad tylną tablicą rejestracyjną, w zderzaku, za szybą bądź w tylnej klapie auta, a ruchoma głowica kamery umożliwia regulację pola widzenia. Jest też odporna na warunki atmosferyczne.

Proponowany model nie wymaga dodatkowego montażu kabli, ponieważ jest bezprzewodowy, a zasilanie zapewniają mu tylne światła cofania. Obraz z tej kamerki w ciągu dnia jest kolorowy, w nocy zaś obraz zapewniają podczerwone diody LED.

Uruchomienie kamerki następuje zaraz po wrzuceniu biegu wstecznego, a obraz z niej wyświetlany jest na ekranie nawigacji. Sprawdź cenę!

NavRoad Przewodowa Kamera Cofania 12V

Ten model kamery cofania może być zamontowany zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych. Sprawdzi się również na przyczepach czy kamperach, a pracę w każdych warunkach pogodowych zapewnia jej odporna na warunki atmosferyczne obudowa.

Kamera uruchamia się po wrzuceniu biegu wstecznego, a zasilanie należy poprowadzić do świateł cofania – użycie konwertera, który jest w zestawie, zależne jest od napięcia instalacji pojazdu. Obraz za dnia jest kolorowy, natomiast w nocy działają podczerwone diody LED.

Dzięki 15 metrom długości przewodu kamerę można umieścić w dowolnym miejscu samochodu. Sprawdź cenę!

Garmin BC30 – bezprzewodowa kamera cofania

Foto: Auto Świat

Zasięg bezprzewodowej kamery cofania od firmy Garmin wynosi około 13 metrów, ale producent umożliwia nam zwiększenie tej odległości dzięki zakupowi opcjonalnego kabla przedłużającego.

Model BC30 uruchamia się po włączeniu biegu wstecznego i jest odporny na warunki pogodowe. Umożliwia również korzystanie nawet z 4 kamer naraz, a po podłączeniu do stałego źródła zasilania możliwe jest przełączanie między trybem kamerki a trybem nawigacji. Sprawdź cenę!

Kamera cofania Vordon CP-2IN1

Kamerka AG320 wbudowana jest w ramkę tylnej tablicy rejestracyjnej. Podłączyć ją można za pomocą kabla o długości 6 metrów do dowolnego urządzenia z wejściem wideo, które znajduje się w samochodzie.

Kamera jest wodo i wstrząsoodporna oraz włącza się automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego. Dokładne wymiary ramki, na której umieszczona jest kamera, to 54,5 cm długości i 14 cm szerokości. Sprawdź cenę!

Aptel AG320 – kamera cofania w tablicy rejestracyjnej

Kamerka AG320 wbudowana jest w ramkę tylnej tablicy rejestracyjnej. Podłączyć ją można za pomocą kabla o długości 6 metrów do dowolnego urządzenia z wejściem wideo, które znajduje się w samochodzie.

Kamera jest wodo i wstrząsoodporna oraz włącza się automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego. Dokładne wymiary ramki, na której umieszczona jest kamera, to 54,5 cm długości i 14 cm szerokości. Sprawdź cenę!

Polecamy również te modele, dostępne w porównywarce internetowej Skąpiec.pl:

Vordon 4SMDPL - sprawdź cenę!

Alpine KCX-C200B - sprawdź cenę!

ABCVision CAR-TA102L - sprawdź cenę!

Pioneer ND-BC5 - sprawdź cenę!

Alpine HCE-C127D - sprawdź cenę!

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej