Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Klucze nasadowe - jak wybrać te dobre?

12 cze, 16:43

Wybierając klucze nasadowe, nie zawsze warto stawiać na ilość oraz uniwersalność narzędzi. Spośród setek zestawów kluczy nasadowych dostępnych na rynku trudno jest wybrać najlepszy, ale wystarczy, jeśli wybierzemy taki, który spełni nasze oczekiwania. Pomyłka oznacza jednak niski komfort pracy i poniszczone, obrobione śruby

Udostępnij
0
Skomentuj
Klucze nasadowe - jak wybrać te dobre? Klucze nasadowe - jak wybrać te dobre? Foto: Auto Świat

Najczęstszym powodem konieczności wymiany narzędzi jest zagubienie najbardziej potrzebnych części – z tego względu, zwłaszcza jeśli inwestujemy w ich zakup większą kwotę, warto kupić taki zestaw, którego najpopularniejsze elementy da się kupić osobno i za rozsądną cenę.

Klucze nasadowe: jaki zestaw wybrać?

Jeden większy zestaw (zawierający np. nasadki i pokrętła 1/4 i 1/2) albo dwa małe zestawy to dobre wyposażenie garażu. Nie warto jednak dublować narzędzi i kupować nadmiernie rozbudowanych zestawów zawierających klucze nasadowe metryczne, calowe, typu E i innych – o ile oczywiście nie mamy takiej ewidentnej potrzeby. Nie przydadzą się w większości wypadków nasadki o egzotycznych rozmiarach – np. bardzo małe (np. 4, 4,5, 5, 5,5 mm) albo bardzo duże (powyżej 24 mm).

Z reguły w częstym użytku pozostaje dosłownie kilka elementów zestawu (klucze metryczne 8, 10, 13, 14, 15, 17, 19 mm), inne pozostają bezużyteczne. Warto natomiast upewnić się, że w zestawie, który chcemy kupić, nie brakuje popularnych rozmiarów kluczy nasadowych, np. 13 lub 14 – wbrew pozorom to się zdarza!

Bardzo ważna jest też walizka: im mniejsza (tzn. im ciaśniej rozmieszczone elementy), tym lepiej. Jeśli jest to walizka z tworzywa, dobrze, jeśli ma choćby metalowe ośki zawiasów i zatrzasków. Najlepsze często okazują się dobre walizki metalowe (w razie usterki da się je naprawić). Walizka – ważna rzecz, można śmiało stwierdzić, że nienaprawialna usterka opakowania to koniec naszego zestawu narzędzi – kilkadziesiąt elementów zestawu przechowywanych w worku to zły sen mechanika!

Spośród tysięcy produktów wybraliśmy te, które warto mieć w swoim warsztacie:

Klucze nasadowe: zestaw kluczy YATO YT-3891

Profesjonalny zestaw narzędziowy, który został opracowany pod kątem potrzeb wyspecjalizowanych serwisów samochodowych i mechanicznych. Nasadki wyposażono w system AS-Drive, zwiększający maksymalny moment o 25%, przy pełnej ochronie obrzeży nakrętek, nasadki z dwutonowym wykończeniem powierzchni. Sprawdź cenę!

Klucze nasadowe: zestaw kluczy Proxxon 23080

Niezawodne narzędzia ręczne i klucze przeznaczone do profesjonalnych zastosowań. Sprawdź cenę!

Klucze nasadowe: zestaw kluczy nasadowych i imbusów Proxxon

55 elementowy kompaktowy zestaw z grzechotką 1/4" i 1/2". W komplecie znajdziecie klucze nasadowe 4-32 mm, oraz specjalne klucze do świec. Sprawdź cenę!

Klucze nasadowe: zestaw kluczy YATO YT-38791

Profesjonalny zestaw narzędziowy, opracowany pod kątem potrzeb wyspecjalizowanych serwisów samochodowych i mechanicznych. Klucze nasadowe, jak i napęd nasadek, zostały wykonane z wytrzymałej, narzędziowej stali chromowo-wanadowej. Sprawdź cenę!

Klucze nasadowe: warto również sprawdzić ceny pozostałych polecanych przez nas zestawów:

Proxxon zestaw precyzyjny z grzechotką - sprawdź cenę!

Proxxon zestaw wkrętaków - sprawdź cenę!

Zestaw kluczy Stanley 71654 - sprawdź cenę!

Zestaw kluczy nasadowych Topex - sprawdź cenę!

Klucze płasko-oczkowe zestaw Neo-Tools - sprawdź cenę!

Zestaw kluczy płasko-oczkowych z grzechotką Gedore - sprawdź cenę!

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej