Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Nowe zestawy Bluetooth

13 gru 12 22:24

Pod koniec roku pojawiają się nowe samochodowe zestawy głośnomówiące Bluetooth. Pierwsze modele Jabra i TomTom właśnie trafiają do sklepów.

Udostępnij
0
Skomentuj

Przed świętami trafiają do sklepów najnowsze samochodowe zestawy głośnomówiące Bluetooth. Najświeższe propozycje przygotowały dwie firmy: Jabra i TomTom. I zapewne liczą na to, że ich sprzęt może trafić na listę świątecznych prezentów.

Jabra TourNowy model Tour to zestaw instalowany na osłonie przeciwsłonecznej. Wyposażony w głośnik (moc 3W) i akumulator zestaw może pracować do 20 godzin rozmowy i pozostawać przez 40 dni w trybie czuwania bez potrzeby ładowania. Na tle konkurencji to dobre wyniki. Dla porównania Blaupunkt Drive Free 311 uzyskuje odpowiednio czas pracy 10 godzin i 20 dni czuwania a Parrot MiniKit Plus 12 godzin rozmów i 15 dni czuwania.

Jabra chwali się wygodą obsługi. Sprzęt dostosowano do sterowania głosowego. By odebrać połączenie wystarczy powiedzieć odbierz. Można również odrzucić połączenie. Ponadto w zestaw wgrano głosową instrukcję obsługi, co np. ułatwia parowanie.

Nowy Tour może pracować jednocześnie z 2 telefonami (multipoint) i odbierać odtwarzaną muzykę. Co ciekawe nie ma jednak możliwości sterowania odtwarzaniem muzyki w telefonie (brak AVRCP). Zestaw wyposażono w dwa mikrofony, które wg. producenta dostosowano do technologii HD Voice (szersze pasmo częstotliwości), dzięki której obaj rozmówcy lepiej się słyszą. Aby jednak skorzystać z technologii HD Voice operator sieci musi oferować odpowiednią usługę a obaj rozmówcy powinni korzystać z telefonów kompatybilnych z nowym rozwiązaniem.

TomTom Car KitFirma znana z nawigacji GPS wprowadza w końcu do Polski zestawy głośnomówiące z serii Car Kit. Co ciekawe TomTom po raz pierwszy prezentował je w wakacje, ale dopiero teraz trafia pierwsza partia do sklepów. Są to dwa modele różniące się przeznaczeniem. Jeden z nich to wersja uniwersalna (przystosowana do telefonów kompatybilnych ze złączem Micro USB) a drugi zaprojektowana do smartfonów z serii iPhone (Tomtom twierdzi, że zestaw jest kompatybilny ze wszystkimi modelami prócz wersji 5 z nowym złączem).

Oba zestawy CarKit to konstrukcje, które mocuje się do szyby lub do deski rozdzielczej (wymagana podstawka). Zestawy przygotowano do ładowania baterii (prąd ładowania wynosi 1A) poprzez odpowiednie złącze. W przypadku zestawu uniwersalnego jest to złącze Micro USB.

TomTom CarKit może jednocześnie łączyć się z dwoma telefonami (multipoint). Co ważne przyda się nie tylko do rozmów. Z zestawu można także posłuchać muzyki odtwarzanej przez telefon (profil Bluetooth A2DP). Ciekawym rozwiązaniem jest mikrofon. Standardowo jest wbudowany w zestaw. W komplecie znajduje się jeszcze przedłużacz, który przyda się kiedy mikrofon zostanie wyjęty z zestawu i umieszczony w bardziej dogodnym miejscu.

Ile kosztują nowe zestawy?TomTom oferuje oba zestawy CarKit w cenie 429 zł. W ofercie jest jeszcze droższa wersja z aplikacją nawigacyjną do telefonów iPhone. Trzeba za nią zapłacić 629 zł. Jest jeszcze jedna alternatywa: uchwyty bez funkcji Bluetooth. Uniwersalny z zasilaczem kosztuje 199 zł. Wersja mocowana do kratki wentylacyjnej kosztuje zaś 109 zł.

Jabra Tour jest tańsza od CarKit. Za uniwersalny zestaw głośnomówiący mocowany do osłony przeciwsłonecznej trzeba zapłacić nieco ponad 280 zł.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Auto Świat

Nowe zestawy Bluetooth

Zestaw Jabra Tour wyposażono w dwa mikrofony, które wg. producenta dostosowano do technologii HD Voice (szersze pasmo częstotliwości), dzięki której obaj rozmówcy lepiej się słyszą. Aby jednak skorzystać z technologii HD Voice operator sieci musi oferować odpowiednią usługę a obaj rozmówcy powinni korzystać z telefonów kompatybilnych z nowym rozwiązaniem.

Foto: Auto Świat

Foto: Auto Świat

Foto: Auto Świat

Nowe zestawy Bluetooth (slajd 1 z 4)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego