Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Odrdzewiacz - czym zatrzymać rdzę?

23 lip, 17:43

Skuteczny odrdzewiacz jest czasami na wagę złota. Podpowiadamy, jak go używać, by nie narobić sobie jeszcze więcej szkód

Udostępnij
0
Skomentuj

Odrdzewiacz - o tym pamiętaj

Jeśli przed malowaniem lub ostatecznym zabezpieczeniem rdzawego purchla pozostawimy na metalu choć odrobinę luźnej rdzy, niezależnie od jakości zewnętrznej powłoki problem wróci najdalej po kilku miesiącach. Jeśli użyjemy niewłaściwego podkładu lub będzie go za dużo albo za mało, korozja wyjdzie na wierzch w niedługim czasie.

Jeżeli nieostrożnie zastosujemy preparat bitumiczny, zaszkodzi on bardziej, niż pomoże. Na szczęście przynajmniej niektóre środki antykorozyjne są łatwe w użyciu i przygotowane do aplikacji choćby na podjeździe przed garażem.

W przypadku niektórych modeli ich użycie raz w roku jest warunkiem uniknięcia wydatków u blacharza – rdzewieją zarówno stare samochody, jak i 2-3-letnie. Ochrona antykorozyjna nie jest wprawdzie tania, ale i tak koszty są niższe niż straty związane z utratą wartości auta czy rachunki u blacharza.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej