CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej4.254.564.051.89
Średnio4.584.744.312.10
Najdrożej4.794.954.592.71

Polskie menu w fabrycznej nawigacji: Uczymy auto polskiego

14 kwi 09 03:00
Udostępnij
0
Skomentuj
Polskie menu w fabrycznej nawigacji: Uczymy auto polskiego Polskie menu w fabrycznej nawigacji: Uczymy auto polskiego Foto: Auto Świat

Chcesz mieć fabryczną nawigację po polsku, a nie możesz liczyć na producenta twojego samochodu? Wreszcie pojawiło się sensowne rozwiązanie

Zestawy fabrycznej nawigacji instalowane przez producentów samochodów mają wiele zalet: są wygodne w obsłudze, bezpieczne w użytkowaniu, dobrze wskazują drogę i radzą sobie znacznie lepiej od przenośnego sprzętu, gdy wjedziemy do tunelu czy w obszar, na którym jest utrudniony odbiór sygnału GPS.

Niestety, niemal wszystkie modele mają jedną istotną wadę: brakuje w nich naszego języka. Zwykle na pomoc w dodaniu języka polskiego u dilera czy w serwisie nie można liczyć. Sprzedawcy bezradnie rozkładają ręce: producenci samochodów nie spieszą się ze spolszczeniem nawigacji. Gdzie można zatem liczyć na pomoc?

Polskie menu w fabrycznej nawigacji: Uczymy auto polskiego Polskie menu w fabrycznej nawigacji: Uczymy auto polskiego Foto: Auto Świat

Rada: najlepiej korzystać z usług specjalistów z warsztatów car audio. Odradzamy pomoc fachowców, z którymi można się skontaktować tylko przez telefon.

W internecie nietrudno znaleźć ogłoszenia firm zajmujących się spolszczeniem seryjnej nawigacji. Wystarczy zajrzeć do serwisu internetowego www.allegro.pl czy do innych portali aukcyjnych, by znaleźć mnóstwo ofert. Co ciekawe, sprzedawcy oferują nawet usługę z dojazdem. Nie trzeba zatem jechać do firmy i tracić czasu. Specjaliści mogą wgrać polskie oprogramowanie nawet na parkingu przed domem. A to wszystko za kilkaset złotych?

Przede wszystkim wybierajmy oferty tych firm, które mają własną siedzibę.

W razie jakichkolwiek problemów wiemy, gdzie się udać. Nie polecamy usług specjalistów, z którymi możemy skontaktować się tylko przez telefon. Zwykle w razie problemów będzie tak, jak w powiedzeniu: szukaj wiatru w polu. A kłopoty w przypadku niesprawdzonych specjalistów są niemal gwarantowane. Zdarzają się nawet domorośli „fachowcy”, którzy próbują instalować niesprawdzone oprogramowanie udostępniane na forach w internecie.

Umawiając się na wizytę, trzeba zarezerwować kilkanaście minut.

W zależności od sprzętu spolszczenie nawigacji może zająć właśnie tyle czasu. Udoskonalenie nawigacji polega na aktualizacji oprogramowania w urządzeniu. To zwykle jedyny sposób, choć bywają wyjątki (np. dogranie języka z płyty z mapą). Odpowiednio przygotowaną płytę z aktualizacją umieszcza się w czytniku, który automatycznie rozpoczyna proces odświeżania oprogramowania nawigacji. W trakcie aktualizacji nie wolno wyłączać sprzętu ani przekręcać kluczyka w stacyjce, gdyż grozi to poważną awarią sprzętu.

Zwykle wgrywane oprogramowanie to najświeższa dostępna wersja, więc w przypadku starszych urządzeń wiąże się to także z wyraźną poprawą funkcjonalności (atrakcyjniejsze wyświetlanie mapy, nowa grafika menu, wskazania 3D i inne). Zyskujemy zatem nie tylko przetłumaczoną nawigację, lecz także nowsze, lepiej działające rozwiązania.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej