Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Zmień kolor skóry - jest niebieska, będzie czarna

7 mar 16 16:57

Kiedy skórzana tapicerka ma zły kolor, nie trzeba jej wymieniać na nową. Barwienie pozwala uzyskać dobry efekt przy zachowaniu oryginalności

Udostępnij
0
Skomentuj

Długie miesiące poszukiwań i nic! Znalezienie ławki do bagażnika widocznego na zdjęciach Mercedesa S124 z tapicerką w odpowiednim wzorze i kolorze okazało się niemożliwe. Taka ławka to element zestawu pozwalającego zmienić to eleganckie kombi w auto 7-osobowe, tak jak Mercedes robił to fabrycznie.

Owszem, ławki pojawiają się czasem w ogłoszeniach, tyle że ten konkretny egzemplarz auta wyjechał z fabryki z opcjonalną tapicerką z miękkiej, perforowanej skóry. W końcu udało się kupić odpowiedni element, ale sukces jest połowiczny. Obicie pięknie wygląda i ma właściwy wzór, tyle że nie zgadza się jego kolor.

I co teraz? Zamontować tak, jak jest? Zły pomysł, od razu będzie widać, że przy aucie ktoś majstrował. Oddać do tapicera, żeby obił ławeczkę skórą we właściwym odcieniu? Znalezienie fachowca, który zrobi to tak, jak fabryka, graniczy z cudem. Jest jeszcze jedna możliwość: zabarwić tapicerkę. Taką usługę oferują zarówno tapicerzy, jak i firmy zajmujące się detailingiem.

Można to też zrobić samemu. Tu jednak zalecamy ostrożność. Na portalach aukcyjnych można kupić tanie farbki, których użycie grozi tym, że... pasażerowie będą domagali się zwrotu kosztów prania ubrań. Trwały i atrakcyjny efekt zapewniają tylko środki z najwyższej półki, które tanie nie są, i – oczywiście – ich staranna aplikacja. Pokazujemy, jak używają ich fachowcy.

Ile kosztuje barwienie skórzanej tapicerki?

125 ml Zmywacz 60 zł
1 Miękka szczotka 12 zł
250 ml Zmywacz z rozpuszczalnikiem 37 zł
1 Gąbka ścierna 14 zł
1 Gąbka polerska 4000 17 zł
7 ml Klej do skóry 24 zł
7 ml Wypełniacz 72 zł
250 ml Podkład 46 zł
250 ml Top coat (powłoka ochronna) 52 zł
50 ml Utwardzacz ze środkiem sieciującym 84 zł
150 ml Powłoka konserwująca 62 zł
150 ml Wosk (tłuszcz) do skór 62 zł
Razem 604 zł

W galerii zobaczycie ja krok po kroku zmienić kolor skórzanej tapicerki w aucie.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej