Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Pranie tapicerek samochodowych - domowe sposoby na plamy

21 sie, 12:21

Przedstawiamy kilka trików na pranie tapicerek samochodowych. Poplamione ubranie wystarczy potraktować odplamiaczem lub oddać do pralni. Niestety, z samochodową tapicerką nie jest już tak łatwo

Udostępnij
0
Skomentuj

Na pierwszej lepszej stacji benzynowej można znaleźć wiele preparatów do czyszczenia i prania tapicerek samochodowych. Zwykle producenci zapewniają na opakowaniach, że ich środki usuwają wszelkie zabrudzenia, ładnie pachną i przy tym są bezpieczne dla czyszczonych powierzchni.

Pranie tapicerek samochodowych - nie ma co kombinować

Jak często pokazywały nasze testy, wiele z nich spełnia tylko to ostatnie kryterium. Co więcej, okazuje się, że w wielu przypadkach takich jak pranie tapicerek samochodowych bije je na głowę... zwykła benzyna ekstrakcyjna. Choć niemiłosiernie śmierdzi to szybko odparowuje. W wielu przypadkach jest skuteczna i kosztuje jedną trzecią tego, co renomowana chemia ze sklepowych półek. Choć benzyna nie sprawdzi się na każdym rodzaju zabrudzenia, usuniecie nią np. tłuszcz.

Pranie tapicerek samochodowych - sprawdzone metody

Obok pokazujemy sprawdzone przez wiele pokoleń gospodyń domowych sposoby pozbycia się uporczywych plam. Stosowano je zanim powstała nowoczesna chemia. Jeśli chcecie sami zrobić pranie tapicerki samochodowej, pamiętajcie, że zapierając plamę, trzeba będzie uprać cały element, np. siedzisko. W innym przypadku pojawią się na niej brzydkie zacieki. Po wszystkim zostawcie uchylone okna lub dobrze wysuszcie czyszczone elementy, ponieważ w miejscu plam zagoszczą pleśń i grzyb.

Zobaczcie w naszej galerii czym skutecznie zrobić pranie tapicerek samochodowych i jak usunąć plamy z masła, czekolady, smaru i innych substancji.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Pranie tapicerek samochodowych - domowe sposoby na plamy (slajd 1 z 9)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego