Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Pranie tapicerki samochodowej - domowe sposoby na plamy

23 sty, 15:55

Poplamione ubranie wystarczy potraktować odplamiaczem lub oddać do pralni. Niestety, z samochodową tapicerką nie jest już tak łatwo. Znamy jednak kilka trików na pranie tapicerki samochodowej

Udostępnij
0
Skomentuj

Na pierwszej lepszej stacji benzynowej można znaleźć wiele preparatów do czyszczenia i prania tapicerki. Zwykle producenci zapewniają na opakowaniach, że ich środki usuwają wszelkie zabrudzenia, ładnie pachną i przy tym są bezpieczne dla czyszczonych powierzchni.

Pranie tapicerki samochodowej - nie ma co kombinować

Jak często pokazywały nasze testy, wiele z nich spełnia tylko to ostatnie kryterium. Co więcej, okazuje się, że w wielu przypadkach takich jak pranie tapicerki samochodowej bije je na głowę... zwykła benzyna ekstrakcyjna. Choć niemiłosiernie śmierdzi to szybko odparowuje. W wielu przypadkach jest skuteczna i kosztuje jedną trzecią tego, co renomowana chemia ze sklepowych półek. Choć benzyna nie sprawdzi się na każdym rodzaju zabrudzenia, usuniecie nią np. tłuszcz.

Pranie tapicerki samochodowej - sprawdzone metody

Obok pokazujemy sprawdzone przez wiele pokoleń gospodyń domowych sposoby pozbycia się uporczywych plam. Stosowano je zanim powstała nowoczesna chemia. Jeśli chcecie sami zrobić pranie tapicerki samochodowej, pamiętajcie, że zapierając plamę, trzeba będzie uprać cały element, np. siedzisko. W innym przypadku pojawią się na niej brzydkie zacieki. Po wszystkim zostawcie uchylone okna lub dobrze wysuszcie czyszczone elementy, ponieważ w miejscu plam zagoszczą pleśń i grzyb.

Zobaczcie w naszej galerii czym skutecznie zrobić pranie tapicerki samochodowe i usunąć plamy z masła, czekolady, smaru i innych substancji.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Pranie tapicerki samochodowej - domowe sposoby na plamy (slajd 1 z 9)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego