Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Sposób na dobrą widoczność

24 lis 08 01:00
Udostępnij
0
Skomentuj

Umyj szybę od zewnątrz - Po umyciu samochodu w myjni automatycznej szyba wcale nie jest czysta. Pozostają na niej pozostałości wosku i substancji nabłyszczających. Pełną przejrzystość odzyska dopiero po umyciu środkiem do szyb. Oczyść szybę od wewnątrz - Po wewnętrznej stronie szyby osadza się warstwa utworzona głównie z drobin kurzu, dymu papierosowego, substancji wydalanych podczas oddychania. Do jej usunięcia najlepiej użyć dobrego płynu do mycia szkła.Umyj wycieraczki - Zanim wymienisz wycieraczki, które zostawiają smugi, spróbuj je umyć. Czasem to pomaga.Wymień pióra wycieraczek - Wycieraczki należy wymieniać co najmniej raz na kilka miesięcy. Jeśli są zużyte lub głęboko w gumę wbił się brud, to nie tylko nie zapewnią w czasie deszczu odpowiedniej widoczności, lecz także mogą nieodwracalnie uszkodzić powierzchnię szyby. Zadbaj o płyn - Pamiętaj, że kiepskiej jakości płyn w spryskiwaczach może zamarzać, niedomywać szyby, a nawet odbarwiać lakier.Przetrzyj szkła reflektorów - Niemal niewidoczna warstewka brudu może pochłaniać nawet ponad połowę światła emitowanego przez reflektor. Do czyszczenia używamy delikatnego środka czyszczącego oraz miękkiej szmatki – szyby reflektorów są wykonane zwykle z tworzywa.Osusz wnętrze- Wilgoć we wnętrzu to jeden z powodów zaparowywania szyb. Najwięcej wody gromadzi się zwykle pod dywanikami. Wyczyść wloty wentylacji - Mokre liście i brud zalegające często we wlotach układu wentylacyjnego magazynują wilgoć i są doskonałą pożywką dla różnych groźnych drobnoustrojów. To właśnie one mogą powodować nieprzyjemny zapach stęchlizny oraz są szczególnie groźne dla alergików.Korzystaj z klimatyzacji - Nawet jeśli wnętrze auta trzeba ogrzewać, a nie chłodzić, warto raz na jakiś czas uruchomić klimatyzację. Po pierwsze, utrzymuje to układ w należytym stanie, po drugie – znacząco obniża poziom wilgotności powietrza we wnętrzu samochodu.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Sposób na dobrą widoczność (slajd 1 z 3)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego