Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Test przenośnych zestawów głośnomówiących. Przez co rozmawiać w aucie?

1 lut 17 17:07

Najtańsze przenośne zestawy głośnomówiące kosztują kierowcę mniej niż mandat za korzystanie z telefonu podczas prowadzenia samochodu. Sprawdziliśmy, które z nich najlepiej nadają się do auta

Udostępnij
0
Skomentuj

Mandat w wysokości 200 zł i 5 punktów karnych to wcale nie najpoważniejsze konsekwencje grożące tym, którzy zamiast trzymać ręce na kierownicy, majstrują w czasie jazdy w telefonie. Gorzej, że w takiej sytuacji ryzyko wypadku dramatycznie rośnie. Sposobem na to, żeby ograniczyć niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z telefonu w aucie, jest używanie zestawu głośnomówiącego. Jeśli samochód nie był w ten dodatek fabrycznie wyposażony, to nic straconego – w każdej chwili da się ten brak uzupełnić.

Najprostszym sposobem jest zastosowanie przenośnego zestawu Bluetooth, który da się przytwierdzić np. do daszka przeciwsłonecznego. Odpada wtedy konieczność skomplikowanego montażu, choć trzeba się pogodzić np. z tym, że zestaw nie ściszy radia na czas połączenia i że raz na jakiś czas trzeba będzie doładować baterię urządzenia. Najtańsze dostępne na rynku zestawy można kupić już za niespełna 50 zł, a najdroższe spośród przetestowanych przez nas urządzeń kosztuje w sklepach internetowych ok. 350 zł.

Różnice między poszczególnymi urządzeniami nie ograniczają się oczywiście wyłącznie do ich cen. Żeby zestaw rzeczywiście dobrze spełniał swoją funkcję, musi być przede wszystkim prosty w obsłudze, nie może przesadnie angażować kierowcy. Przyciski powinny być odpowiednio duże i dobrze widoczne, a ich przeznaczenie – oczywiste na pierwszy rzut oka. Jakość dźwięku też musi być właściwa.

W samochodzie nie brakuje źródeł hałasu, które mogą powodować zakłócenia czy nawet bardzo uciążliwe tzw. sprzężenia zwrotne. Dobre urządzenia są wyposażone w układy, które tak skutecznie filtrują sygnał, że naszemu rozmówcy nie przyjdzie nawet do głowy, że poruszamy się samochodem. Wszystkie zestawy przetestowaliśmy podczas jazdy po identycznych odcinkach testowych, na zróżnicowanej nawierzchni, ze z góry ustaloną prędkością. Ocenialiśmy m.in. jakość komunikacji w obu kierunkach oraz stabilność mocowań.

Kup zestaw głośnomówiący Parrot Minikit Neo 2 HD w najlepszej cenie

Kup zestaw głośnomówiący Jabra Freeway w najlepszej cenie

Kup zestaw głośnomówiący JBL Trip w najlepszej cenie

Kup zestaw głośnomówiący Plantronics K100 w najlepszej cenie

Poleć
Udostępnij
0

Przeczytaj również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Test przenośnych zestawów głośnomówiących. Przez co rozmawiać w aucie? (slajd 1 z 9)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego