Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Top 10 - najpopularniejsze oleje syntetyczne 5W-30 na naszym rynku

22 wrz 17 16:47

Jeśli chcemy utrzymać jak najdłużej sprawność naszego samochodu, powinniśmy zadbać przede wszystkim o jego serce - czyli silnik. Co możemy dla niego zrobić? Oczywiście dobrać jak najlepszy olej, dzięki któremu jego praca będzie płynniejsza

Udostępnij
0
Skomentuj
Najpopularniejsze oleje syntetyczne 5W-30 na naszym rynku Najpopularniejsze oleje syntetyczne 5W-30 na naszym rynku Foto: Auto Świat / Auto Świat

W poniższym zestawieniu opisujemy pięć najpopularniejszych olejów syntetycznych o lepkości 5W-30 według użytkowników porównywarki cen www.skapiec.pl.

Miejsce pierwsze - Castrol Edge 5W-30 4L

Na pierwszym miejscu znajduje się olej firmy Castrol zapewniający wysoką płynność pracy niezależnie od temperatury na zewnątrz. Dzięki specjalnemu składowi jesteśmy w stanie redukować poziom osadu w silniku, a co za tym idzie - zwiększyć jego wydajność. Dodatkowo unikalna technologia TITANUM FST pozwala utrzymywać maksymalną moc nawet w warunkach wysokiego ciśnienia. Castrol Edge 5W-30 4L jest dostępny w cenie od 131 zł.

Miejsce drugie - GM DEXOS 2 5W-30 5L

Olej DEXOS 2 5W-30 zapewnia ochronę silnika i zmniejsza zużycie paliwa w czasie jazdy. Jego dużą zaletą jest niska zawartość popiołów, siarki i fosforu. Został stworzony z myślą o prawie wszystkich silnikach Opla. Zaleca się jego używanie przy jednostkach wyposażonych w ekologiczny filtr cząsteczek stałych DPF. Trzeba pamiętać, że koszt wymiany takiego filtra na nowy, to kilka tysięcy złotych. Warto o tym pamiętać wybierając nowy olej. Cena tego produktu zaczyna się od 76,90 zł.

Miejsce trzecie - Mobil SUPER 3000 XE 5W-30 5L

Produkt z serii Mobil Super został wyprodukowany, aby chronić nasz silnik i przyrodę. Specjalna mieszanka przyczynia się bowiem do zmniejszenia emisji spalin niezależnie od tego, czy mówimy o Dieslu, czy benzynie. Producent jako dodatkową zaletę podaje możliwość stosowania go również w lekkich pojazdach dostawczych. Olej przy niskich temperaturach utrzymuje swoja płynność, co umożliwia płynny rozruch silnika. Jeśli zdecydujemy się na zakup teraz, można go nabyć już od około 105 zł.

Miejsce czwarte - ELF Evolution 900 SXR 5W-30 4L

Evolution 900 SXR 5W-30 jest nowoczesnym olejem syntetycznym gwarantującym wydłużony okres jego eksploatacji. Dodatkowo wycisza pracę rozrządu w silnikach z hydraulicznym sterowaniem zapłonu. Producent zaleca jego stosowanie w samochodach osobowych przy konstrukcjach wielozaworowych, turbodoładowanych i wolnossących. Produkt ten jest dostępny w cenie od 68,93 zł za 4 litry.

Miejsce piąte - Total Quartz Ineo ECS 5W-30 5L

Olej firmy Total został wyprodukowany specjalnie dla silników takich producentów jak: Peugeot, Citroen, DS. Dzięki formule Fuel Economy możemy go stosować przez cały rok, nawet przy bardzo niskich temperaturach. Dodatkowo obniżenie tarcia w czasie pracy silnika pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa w czasie jazdy. Kolejnym atutem są dodatki ograniczające powstawanie osadów i szlamów co wydłuża czas życia serca naszego samochodu. U nas kupisz ten olej w najlepszej cenie z dostawą do domu!

W pierwszej dziesiątce znajdują się również:

Castrol EDGE PROFESSIONAL LONGLIFE III 5W-30 4L dostępny od 138 zł.

Shell Helix Ultra 5W-30 4L dostępny od 91 zł.

Mobil ESP Formula 5W-30 5L dostępny od 144,70 zł.

Valvoline SynPower FE 5W-30 5L dostępny od 102 zł.

Ford Formula F 5W-30 5L dostępny od 90,70 zł.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej