Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Za co płacimy podczas przeglądu w ASO?

25 paź 16 10:38

Okresowe przeglądy gwarancyjne do najtańszych nie należą. Postanowiliśmy sprawdzić, za co tak naprawdę płacimy, wstawiając samochód do autoryzowanej stacji obsługi

Udostępnij
0
Skomentuj

Na naszym rynku pojawia się coraz więcej samochodów z polskich salonów – to może cieszyć, bowiem kupując kilkuletnie auto, możemy łatwiej zweryfikować jego historię. Jednak korzystna sprzedaż takiego samochodu jest uzależniona od wielu czynników. W wielu przypadkach pierwszym pytaniem zadawanym przez kupującego jest to, czy auto było serwisowane w ASO.

Zatem czy taki serwis jest lepszy? A może przepłacamy jedynie za to, że w książce serwisowej mamy pieczątki z logo producenta naszego auta? Dopóki auto jest na gwarancji, nie mamy specjalnego wyboru i musimy zgodnie z rozkładem zaplanowanym przez producenta regularnie odwiedzać ASO.

Przepisy europejskie pozwalają serwisować auto na gwarancji poza siecią dilerską bez ryzyka utraty gwarancji, ale w razie awarii tak obsługiwanego auta trzeba się liczyć z tym, że będziemy musieli udowadniać, że wszystkie procedury serwisowe były zgodne z technologią zalecaną przez producenta – bez tego nici z bezpłatnej naprawy.

Wielu producentów stara się wydłużyć okres trwania gwarancji – wszystko po to, aby na jak najdłużej przywiązać klienta do usług ASO. Producenci zawsze powtarzają, że tylko autoryzowane warsztaty zapewniają profesjonalną obsługę.

Ale czy mechanicy pracujący w niezależnych warsztatach chodzili do innych szkół? Nie, ich problemem często jest brak dostępu do instrukcji serwisowych, oprogramowania umożliwiającego serwisowanie samochodów czy też specjalistycznych narzędzi, za które producenci każą niezależnym mechanikom słono płacić.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.
Czy korzystasz z usług ASO?
Tak

52 %

Nie

48 %

Tak

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Auto Świat / Auto Świat

Przegląd gwarancyjny

Pierwszym krokiem podczas przeglądu jest zabezpieczenie wnętrza przed zabrudzeniami. W dobrych niezależnych warsztatach również chroni się tapicerkę przed zabrudzeniem. Czy w tej kwestii ASO ma jakąś przewagę? Raczej nie, takie działanie jest już standardem.

Za co płacimy podczas przeglądu w ASO? (slajd 1 z 12)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego