Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Ciekawostka z ogłoszenia – Porsche 924 Hammonda

10 sty, 10:30
Udostępnij
0
Skomentuj

Na aukcję trafia Porsche 924, które Richard Hammond zmodyfikował na potrzeby challenge’u tanich Porsche w V serii „TopGear”. Widzimy w tym aucie potencjał do dalszych przeróbek…

Porsche 924 to bardzo ważny model w historii niemieckiej marki. Pierwszy seryjnie produkowany z silnikiem chłodzonym cieczą umieszczonym z przodu i pierwszy oferowany z w pełni automatyczną skrzynią biegów. To także jeden z najtańszych modeli Porsche dlatego Richard Hammond zdecydował się na jego kupno w 6. Odcinku V serii telewizyjnego „TopGear”.

Przypomnijmy, w 2004 r. prezenterzy TG dostali po 1500 funtów na kupno tanich Porsche, które wzięły udział w kilku zadaniach, w tym musiały o własnych siłach dojechać z Londynu do Brighton i zostały poddane morderczej próbie na czas w rękach Stiga na skazanym na zagładę torze TopGear w Dunsfold.

Richard zdecydował się zmodyfikować swój samochód z 1980 r., by poprawić jego prowadzenie i osiągi przez wyrzucenie z wnętrza wszystkich zbędnych elementów, włącznie z wygłuszeniem. Założył też nowe opony i amortyzatory, a nadwozie ozdobił płomieniami mającymi przypominać legendarne malowanie Gulf i numerem 54, pod którym Clarkson dopisał „cali wzrostu”.

Napis wciąż widoczny jest na samochodzie, który po zakończeniu kręcenia odcinka sprzedany został prywatnej osobie. Auto od tamtej pory uczestniczyło w licznych pojeżdżawkach na południowym wschodzie Anglii, ale najwyraźniej znudziło się właścicielowi i trafia w najbliższy weekend na aukcję domu Coys bez ceny minimalnej.

Znamy kogoś, kto może być zainteresowany, by stworzyć kolejną repliczkę, lub chociaż rajdówkę klasy WRC ;)

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 45/2017 już w sprzedaży, a w nim m.in. elektryczna ofensywa BMW; Citroen C4 Cactus po liftingu; porównanie kompaktowych kombi z dieslami; test Kii Stinger; wielki test żarówek; porady jak uzywać świateł; Mazda 6 z drugiej ręki; używane minivany za 35-40 tys. zł.
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Coys / TopGarage

Porsche 924 Hammonda

Ciekawostka z ogłoszenia – Porsche 924 Hammonda (slajd 1 z 6)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego
Foto: Coys / TopGarage

Reklamy
Koniec bloku reklamowego
Foto: Coys / TopGarage

Reklamy
Koniec bloku reklamowego
Foto: Coys / TopGarage

Reklamy
Koniec bloku reklamowego
Foto: Coys / TopGarage

Reklamy
Koniec bloku reklamowego
Foto: Coys / TopGarage

Reklamy
Koniec bloku reklamowego