Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

VW I.D. Buzz – tym razem elektryczny

11 sty 17 11:21

Co kilka lat VW pokazuje na targach koncepcyjne minibusy, które nawiązują stylizacją do pierwszego Transportera – kultowego T1.

Udostępnij
0
Skomentuj

Jedne bardziej udane, inne mniej, ale nie ulega wątpliwości, że taki samochód wniósłby wiele dobrego w krajobraz nie tylko europejskich ulic. Praktyczny minibus o charyzmie na poziomie Mini, czy Fiata 500 - znakomity pomysł.

Tym razem koncepcyjny Buzz ma promować elektryczny napęd. Do napędu Buzza wykorzystano dwa silniki elektryczne ulokowane przy osiach o mocy 201 KM każdy. Dzięki nim minibus VW rozpędza się do setki w czasie 5,1 s i może podróżować z prędkością 160 km/h. Ulokowane pod podłogą akumulatory maja pojemność 111 kWh i pozwalają na teoretyczny zasięg 600 km. Nasze doświadczenia podpowiadają, że realny zasięg będzie znacznie mniejszy. Pocieszeniem jest fakt, że z pomocą dedykowanej ładowarki można naładować baterie w 80 procentach w czasie 30 min.

W planach jest również lżejsza i przestronniejsza wersja z jednym silnikiem umieszczonym z tyłu i mniejszymi bateriami o pojemności 83 kWh.

Nowością jest również w pełni autonomiczne sterowanie, które VW nazywa I.D. Samochód rozpoznaje, który osobę za kierownicą i pracuje w ustawieniach jakie konkretny kierowca wcześniej zaprogramował. Ale takie udogodnienia znamy już od wielu lat. Samochody BMW po kluczyku rozpoznają, który kierowca wsiada do wnętrza i dopasowują ustawienia kierownicy, fotela, multimediów do upodobań.W najnowszym koncepcie VW retrowygląd spotyka się z najnowszymi rozwiązaniami jakie obecnie trafiają do samochodów.

Przestronna kabina pozwala dowolnie aranżować wnętrze, dzięki czemu można tym samochodem wybrać się w podróż na koniec świata… Można by… gdyby pojawiła się również wersja z tradycyjnym silnikiem spalinowym.

Tym razem jest realna szansa, że koncepcyjny minibus Volkswagena trafi o produkcji. Panowie czekamy z niecierpliwością na nowe wcielenie Bullego.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

VW I.D. Buzz – tym razem elektryczny (slajd 1 z 26)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego