CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej4.394.714.142.02
Średnio4.734.874.582.21
Najdrożej5.695.095.622.39
Jak postąpić w przypadku stłuczki? Likwidacja szkody krok po kroku

Komentarze (23)

Napisz komentarz
No photo
No photo ~Sceptyk Użytkownik anonimowy
~Sceptyk
do ~Sah:
No photo ~Sah Użytkownik anonimowy
7 gru 13 10:12 użytkownik ~Sah napisał
Policji do stłuczki nie wzywamy.. ..a potem użeramy się z ubezpieczycielem który spuszcza nas na drzewo, bo sprawca w oświadczeniu się przyznał a później "rozmyślił". Powodzenia!
Nie przesadzaj, jeśli zadbasz o odpowiednie wypełnienie rubryczek we wspólnym oświadczeniu, to może się rozmyślać. Ważne są wspólnie zgodnie stwierdzone fakty a nie jego interpretacja Jeżeli sprawca się poczuwa, to niech on wypełnia oświadczenie. Jeśli się od razu nie poczuwa, to faktycznie, poproś dwóch sekretarzy w służbowych garniturkach z żółtymi kamizelkami i białymi otokami na czapkach, dostanie na dzień dobry sześć punktów i conajmniej ćwierć tysiąca mandatu, a ty będziesz miał spokojny sen.
29 lis 14 20:15 | ocena: 92%
Liczba głosów:25
92%
8%
| odpowiedzi: 2
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~e tam Użytkownik anonimowy
~e tam :
a ja dam dobrą radę nigdy ale to nigdy nie dogadujcie się ze sprawcą na zasadzie "pokryję koszty naprawy bo stracę zniżki na x samochodów". Raz dałem się na coś takiego namówić to poźniej się nasłuchałem, że chcę go naciągnąć .... serwis wskazany przez sprawcę wycenił naprawę na 700 zł , gościu chciał żebym dybał do kolejnego serwisu (a bo tam mój szwagier pracuje) 20 km i będzie taniej. W końcu zapłacił te 700 zł ale nasłuchałem się że jestem naciągaczem ... od tej pory tylko OC + policja
1 wrz 15 13:13 | ocena: 90%
Liczba głosów:20
90%
10%
| odpowiedzi: 1
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Karol Użytkownik anonimowy
~Karol :
Zawsze wzywajcie policje ,jeżeli kolizja wydażyła się na drodze publicznej łaski nie robią a podejście ubezpieczycieli zupełnie inne.W przypadku braku policji i jakiś wątpliwości co do okoliczności zdażenia wręcz sugerują potęcjalnemu sprawcy do odwołania wcześniejszych ustaleń i wtedy zostaje nam droga sądowa która jest bardzo kręta.
20 paź 14 21:39 | ocena: 91%
Liczba głosów:34
91%
9%
| odpowiedzi: 4
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~krzysztof Użytkownik anonimowy
~krzysztof
do ~Sceptyk:
29 lis 14 20:15 użytkownik ~Sceptyk napisał
Nie przesadzaj, jeśli zadbasz o odpowiednie wypełnienie rubryczek we wspólnym oświadczeniu, to może się rozmyślać. Ważne są wspólnie zgodnie stwierdzone fakty a nie jego interpretacja Jeżeli sprawca się poczuwa, to niech on wypełnia oświadczenie. Jeśli si
Ten wzór oświadczenia jest do niczego. Nie ważne kto pisze oświadczenie, ważne kto podpisze klauzulę / której tu nie ma / iż uznaje się winnym spowodowania zdarzenia drogowego / kolizji /. Bez tego drobnego zapisu ubezpieczyciel sprawcy ma możliwość interpretowania zdarzenia na swoją korzyść. Jeśli nadal uważacie, że ten wzór oświadczenia jest ok, przeczytajcie je jeszcze raz i spróbujcie wskazać sprawce.
29 sie 15 21:47 | ocena: 77%
Liczba głosów:13
77%
23%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
~Sceptyk
do ~Karol:
20 paź 14 21:39 użytkownik ~Karol napisał
Zawsze wzywajcie policje ,jeżeli kolizja wydażyła się na drodze publicznej łaski nie robią a podejście ubezpieczycieli zupełnie inne.W przypadku braku policji i jakiś wątpliwości co do okoliczności zdażenia wręcz sugerują potęcjalnemu sprawcy do odwołania
Jeśli masz wątpliwości, to ściągaj policję, jeśli masz dobre oświadczenie, szczególnie pisane przez sprawcę, to może sobie odwoływać. Przed drogą sądową jest jeszcze droga prokuratorska, jakby się nie odwrócił, to cztery litery ma z tyłu. Ale jeśli sytuacja jest niejednoznaczna, to spokojniej sobie poprosić do wypadku "sekretarzy", wtedy nie prowokujesz ubezpieczyciela do oszczędzania na wypadku.
29 lis 14 20:25 | ocena: 73%
Liczba głosów:11
73%
27%
| odpowiedzi: 3
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~bolek2 Użytkownik anonimowy
~bolek2
No photo ~bolek2 Użytkownik anonimowy
do ~Sceptyk:
29 lis 14 20:25 użytkownik ~Sceptyk napisał
Jeśli masz wątpliwości, to ściągaj policję, jeśli masz dobre oświadczenie, szczególnie pisane przez sprawcę, to może sobie odwoływać. Przed drogą sądową jest jeszcze droga prokuratorska, jakby się nie odwrócił, to cztery litery ma z tyłu. Ale jeśli sytuac
Niestety, ale się mylisz.
Znam wiele przypadków, gdzie oczywisty sprawca uznał swoją winę pisemnie, a potem się z tego wycofywał
/ szczególnie przy autach firmowych, kiedy szef zagroził mu zabraniem kasy, jeśli nie odwoła oświadczenia/
4 gru 15 10:16 | ocena: 92%
Liczba głosów:13
92%
8%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
~Sah :
Policji do stłuczki nie wzywamy.. ..a potem użeramy się z ubezpieczycielem który spuszcza nas na drzewo, bo sprawca w oświadczeniu się przyznał a później "rozmyślił". Powodzenia!
7 gru 13 10:12 | ocena: 90%
Liczba głosów:41
90%
10%
| odpowiedzi: 3
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Marek Użytkownik anonimowy
~Marek :
No photo ~Marek Użytkownik anonimowy
Ubezpieczyciel w razie braku potwierdzenia szkody przez sprawce mimo oswiadczenia nie wyplaci nam ani grosza. Policje warto wezwac.
1 sie 14 12:20 | ocena: 97%
Liczba głosów:30
97%
3%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~jakpostapicwwypadku... Użytkownik anonimowy
~jakpostapicwwypadku...
do ~Sceptyk:
29 lis 14 20:25 użytkownik ~Sceptyk napisał
Jeśli masz wątpliwości, to ściągaj policję, jeśli masz dobre oświadczenie, szczególnie pisane przez sprawcę, to może sobie odwoływać. Przed drogą sądową jest jeszcze droga prokuratorska, jakby się nie odwrócił, to cztery litery ma z tyłu. Ale jeśli sytuac
Nie polecam, zawsze wzywać policję, najlepsza metoda na ubezpieczycieli. Później kombinują żeby nie wypłacić odszkodowania...
5 kwi 15 17:46 | ocena: 84%
Liczba głosów:19
84%
16%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~YYzNvMcPKUhulYwvGHW Użytkownik anonimowy
~YYzNvMcPKUhulYwvGHW :
No photo ~YYzNvMcPKUhulYwvGHW Użytkownik anonimowy
nXJvJQ http://www.FyLitCl7Pf7ojQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
19 lut 09:15
Liczba głosów:0
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~lemelek Użytkownik anonimowy
~lemelek :
No photo ~lemelek Użytkownik anonimowy
Zawsze też można poczytać forum ubezpieczenie, tam zawsze doradzą www.forum-ubezpieczenie.pl
21 gru 16 00:28
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~mak Użytkownik anonimowy
~mak :
No photo ~mak Użytkownik anonimowy
Parking pod marketem Pani cofa łup w tył mojego pojazdu na pytanie czy Policja czy oświadczenie ,Pani pisze oświadczenie podaje numer polis idt. W tym samym dniu powiadomiony zostaje Pani Ubezpieczyciel po dwóch dniach jest likwidator i przesłany kosztorys. Na tym koniec uprzejmości Pani likwidator dzwoni zapytaniem czy podam numer telefonu Sprawczyni odpowiadam oczywiście.Pani dzwoni i oświadcza że: znajomy 'policjant" powiedział jej że parkingach to najczęściej wina jest obopólna a Pani napisała oświadczenie będąc w szoku, proponuje winę wspólną albo wycofa po pięciu dniach Oświadczenie że jest sprawcą , Towarzystwo Ubezpieczeniowe proponuje wizję lokalną z likwidatorem na miejscu zdarzenia obu pojazdów.KTÓRA ZE MNĄ NIGDY SIĘ NIE ODBYŁA. PO TRZECH TYGODNIACH PRZYCHODZI INFORMACJA Z T.U. ODMAWIAJĄCA WYPŁATY-NAPRAWY MOJEGO POJAZDU Z INFORMACJĄ ŻE MOGĘ ODWOŁAĆ SIĘ DO SĄDU. Jaki Wniosek ? Wzywać Policję albo Świadkowie ,bo inaczej można stwierdzić że jest się "wielbłądem dwugarbnym na wycieczce na Antarktydzie" .
19 lis 16 10:47 | ocena: 100%
Liczba głosów:3
100%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Zbigniew Użytkownik anonimowy
~Zbigniew :
No photo ~Zbigniew Użytkownik anonimowy
Nigdy nie dogadujcie się ze sprawcą. Zawsze należny wezwać policję. Znam przypadek, że poszkodowany doznał urazu kręgosłupa, co odczuł dopiero w nocy. Sprawca wycofał się z oświadczenia, udowadniając świadkami, że nie było go na miejscu zdarzenia. Uszkodzenie auta naprawili w nocy. Tylko dzięki zdjęciom zrobionym przez świadka zdarzenia, udowodnił kto jest sprawcą. Ale to trwało.
28 paź 16 12:04
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Pejotpe Użytkownik anonimowy
~Pejotpe
No photo ~Pejotpe Użytkownik anonimowy
do ~JAS:
No photo ~JAS Użytkownik anonimowy
24 gru 15 16:13 użytkownik ~JAS napisał
Oczywiscie że tyko policja !! W KAŻDZYM PRZYPADKU STŁUCZKI I PO DODZWONIENIU SIE DO UBEZPIECZYCIELA TO PIERWSZE PYTANIE BRZMI: CZY BYŁA POLICJA I KTO DOSTAŁ MANDAT
Ostatnio zgłaszałem szkodę z OC sprawcy, który rozwalił mi bok auta na parkingu. Jak rano przyszedłem i zobaczyłem, to już było "po ptokach". Na szczęście sprawca (którym okazał się sąsiad) był uczciwy i nie wymigiwał się od podpisania oświadczenia, a potem jego POTWIERDZENIA wymaganego przez ubezpieczyciela (co nieco wydłużyło wypłatę odszkodowania).
Natomiast ostatnio ojciec znajomej miał wypadek, w którym doszło do najechania na tył. Sprawca stwierdził, że bardzo się spieszy i zostawił mu swój numer telefonu, by potem spisać oświadczenie. Okazało się, że zarówno numer telefonu, jak i numery rejestracyjne były fałszywe. I szlag trafił odszkodowanie. W takich wypadkach należy bezwzględnie wezwać policję.
22 wrz 16 21:33 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Krystianw Użytkownik anonimowy
~Krystianw :
No photo ~Krystianw Użytkownik anonimowy
W moim przypadku było tak, że jechałem autkiem pożyczonym z wypożyczalni i facet, który we mnie wjechał nie chciał podpisać dokumentów, więc wezwałem policję, jak się okazało przy wypożyczonych trzeba za każdym razem wzywać. Wypżyczalnia PANEK,, z której było auto nie robiła żadnych problemów.
27 lip 16 11:16
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~stary Użytkownik anonimowy
~stary :
No photo ~stary Użytkownik anonimowy
To nasze prawo jest temu winne bo umożliwia krętactwo dla cwaniaków jak jest podobnie w wielu innych dziedzinach. Wystarczyłoby aby w odpowiednim kodeksie wprowadzić zapis, że 'podpisane oświadczenie o przyznaniu się do winy spowodowania wypadku drogowego jest równoznaczne z protokołem policyjnym i jest ostateczne i prawomocne itp...'
Wówczas wiele drobnych stłuczek byłoby załatwiane od ręki i bez policji. Nasz ustawodawca nie jest zainteresowany uregulowaniem tego problemu tak jak wielu innych. Na pewno w znacznym stopniu zmalały by wpływy do kasy i o to tu chodzi.
3 maja 16 14:51 | ocena: 100%
100%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~luke Użytkownik anonimowy
~luke
No photo ~luke Użytkownik anonimowy
do ~krzysztof:
29 sie 15 21:47 użytkownik ~krzysztof napisał
Ten wzór oświadczenia jest do niczego. Nie ważne kto pisze oświadczenie, ważne kto podpisze klauzulę / której tu nie ma / iż uznaje się winnym spowodowania zdarzenia drogowego / kolizji /. Bez tego drobnego zapisu ubezpieczyciel sprawcy ma możliwość inter
Wystarczy na drugiej stronie w kilku zdaniach opisać całą sytuację i po kłopocie.
4 kwi 16 11:27 | ocena: 100%
0%
100%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Ludzie, więcej pokory, a nie oziębłości, bądźmy ludźmi nie automatami, chyba, ze z wariatem do czyni Użytkownik anonimowy
~Ludzie, więcej pokory, a nie oziębłości, bądźmy ludźmi nie automatami, chyba, ze z wariatem do czyni
No photo ~Ludzie, więcej pokory, a nie oziębłości, bądźmy ludźmi nie automatami, chyba, ze z wariatem do czyni Użytkownik anonimowy
do ~JAS:
24 gru 15 16:13 użytkownik ~JAS napisał
Oczywiscie że tyko policja !! W KAŻDZYM PRZYPADKU STŁUCZKI I PO DODZWONIENIU SIE DO UBEZPIECZYCIELA TO PIERWSZE PYTANIE BRZMI: CZY BYŁA POLICJA I KTO DOSTAŁ MANDAT
Poczekaj, Ciebie też tak potraktują, tylko policja i żadnych ludzkich odruchów, jak bezbożne automaty.
10 mar 16 13:00 | ocena: 71%
Liczba głosów:7
29%
71%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
~JAS :
24 gru 15 16:13 | ocena: 80%
Liczba głosów:5
80%
20%
| odpowiedzi: 2
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~ta Użytkownik anonimowy
~ta
No photo ~ta Użytkownik anonimowy
do ~e tam:
1 wrz 15 13:13 użytkownik ~e tam napisał
a ja dam dobrą radę nigdy ale to nigdy nie dogadujcie się ze sprawcą na zasadzie "pokryję koszty naprawy bo stracę zniżki na x samochodów". Raz dałem się na coś takiego namówić to poźniej się nasłuchałem, że chcę go naciągnąć .... serwis wskazany przez sp
no widzisz, człowiek na błędach się uczy....
7 lis 15 11:32
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~nie kłam Użytkownik anonimowy
~nie kłam
No photo ~nie kłam Użytkownik anonimowy
do ~jakpostapicwwypadku...:
5 kwi 15 17:46 użytkownik ~jakpostapicwwypadku... napisał
Nie polecam, zawsze wzywać policję, najlepsza metoda na ubezpieczycieli. Później kombinują żeby nie wypłacić odszkodowania...
- nieprawda, zdecydowanie zawsze wzywać!!!. Pamiętaj, że "to polska właśnie" i ...
29 lip 15 14:02 | ocena: 78%
Liczba głosów:9
78%
22%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Rycho Użytkownik anonimowy
~Rycho :
No photo ~Rycho Użytkownik anonimowy
Miałem stłuczkę. Kobieta wjechała mi w tylni błotnik. Napisaliśmy oświadczenie i po zgłoszeniu przez internet dostałem błyskawicznie odszkodowanie bez jakichkolwiek problemów. Wysłałem tylko fotki zrobione komórka. Miała OC w Warcie. Przyznam, byłem bardzo mile zaskoczony.
17 lip 15 07:40 | ocena: 88%
Liczba głosów:8
13%
88%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~yuhas Użytkownik anonimowy
~yuhas :
No photo ~yuhas Użytkownik anonimowy
Ja raz miałem stłuczkę - tzn. gościu wjechał mi na zderzak.. Oczywiście jego wina, przyznał się, jego prośba o niewzywanie policji...
I kurde woziłem się z ubezpieczycielem z rok. Gościu kombinował, nie chciał im potwierdzić, że niby w szoku był, a może nie do końca jego wina, a może ja pijany byłem,... Myślałem, że mnie szlag trafi...

OD TEGO ZAWSZE WZYWAM POLICJĘ - A MIAŁEM JUŻ ZE 2 PODOBNE PRZYPADKI !!! PISZĄ CO TRZEBA, POTEM U UBEZPIECZYCIELA NIE MA ŻADNEGO PROBLEMU. JAK SIĘ DO NICH DZWONI - TO OCZYWIŚCIE MÓWIĄ ŻEBY SIĘ DOGADAĆ - NIE DAJCIE SIĘ ZBYĆ !!!
19 lut 15 13:11 | ocena: 100%
Liczba głosów:16
100%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Onet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.