Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej4.414.694.361.99
Średnio4.614.754.502.06
Najdrożej4.874.814.712.19
Zimą przyda się dobry akumulator samochodowy

Komentarze (31)

Napisz komentarz
No photo
No photo ~Fikołek Użytkownik anonimowy
~Fikołek :
Kupujemy akumulator nadwymiarowy o 20 -30 % np zamiast przewidywanej 45Ah - 64Ah - byle się zmieścił w slocie. Obecne samochody mają alternatory wystarczająco wydajne żeby prądu ładowania nie brakło a im większa pojemność tym mniejsze procentowe rozładowanie przy odpalaniu, tym mniejszy prąd ładowania w odniesieniu do pojemności a to co akumulator kończy najszybciej to przegrzanie. Przy większych mrozach tracimy około połowy pojemności aku. Akumulator 45 Ah po 3 latach prawidłowego użytkowania ma tej pojemności ok 30 Ah - podzielone przez 2 daje nam 15 - czyli mamy pod machą proaktycznie aku motocyklowy. Aku 64 po 3 -4 latach ma ok 50 Ah podzielone na pół daje 25Ah czyli pojemność nowiutkiej 45 przy mrozie.

Jendka najważniejsze dla trwałości batrylki jest układ elektryczny auta. Jeżeli po wyciągnięciu kluczyka Aku jest nadal obciążone podtrzymywaniem czuwania kilku różnych obwodów to jeżeli nie jeździmy codzienni musimy niestety podładowywać.

Ja stosuje powyższe zalecenia i akumulator wytrzymuje u mnie średnio 8 - 10 lat.
11 sty 20:01 | ocena: 67%
Liczba głosów:18
67%
33%
| odpowiedzi: 3
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~vfdew Użytkownik anonimowy
~vfdew :
DOBRY akumulator to taki który ma widoczną ,czytelną datę produkcji i nie więcej niż 3-6 miesięcy (jak są ładowane) niestety często tylko przed sprzedażą. Akumulator powinien mieć tylko GWARANCJE PRODUCENTA -ORYGINALNĄ . Te sklepowe gwarancje są wystawiane na akumulatory POZBAWIONE oryginalnej gwarancji np: tz "spady" np: kontener akumulatorów spada z haka suwnicy przy przeładunku i sprzedawany jest hurtowo przez UBEZPIECZYCIELA za 10-15 % Taki jak się zepsuje bez dyskusji jest podmieniany na taki sam ale jak uszkodzi elektronikę to winny zawsze jest ....KLIENT i na drzewo !!! Teraz poszukajcie tych z oryginalnymi fabrycznymi gwarancjami .....miłego zdziwienia
11 sty 21:44 | ocena: 64%
Liczba głosów:11
64%
36%
| odpowiedzi: 2
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Zbyszek Użytkownik anonimowy
~Zbyszek :
Niestety z krajowych to nic porządnego nie zostało. Teraz maglujemy ukraińskie FORSE i GROMY - i powiem szczerze - wymiatają nasze Centry, Jenoxy i ZAP które chodziły w ciężarówkach. Osobówki na firmie też teraz dostają tylko żółte albo niebieskie skrzynki z Ukrainy.
11 sty 19:35 | ocena: 60%
Liczba głosów:15
60%
40%
| odpowiedzi: 1
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~tech-mech Użytkownik anonimowy
~tech-mech
No photo ~tech-mech Użytkownik anonimowy
do Artur Nutek:
Artur Nutek Artur Nutek Facebook
12 sty 06:49 użytkownik Artur Nutek napisał:
Potrzebuję pilnie porady. Właśnie wyjeżdżam na 18 dni i zostawiam samochód na parkingu. Akumulator jest nowy (z września) ale niezbyt markowy. Czy jak wrócę odpali (benzyniak) bez problemu czy może być rozładowany?
jak nie masz super elektroniki w aucie czytaj komputer to lepiej odłącz i do chaty schowaj to będzie gitara i bryki ci nie zwiną;) jak masz komputer w aucie który ci napaskudzi jak go odłączysz to lepiej ako zostaw ap o powrocie doładuj.
12 sty 08:22 | ocena: 50%
Liczba głosów:2
50%
50%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~man Użytkownik anonimowy
~man
No photo ~man Użytkownik anonimowy
do ~Zbyszek:
11 sty 19:35 użytkownik ~Zbyszek napisał
Niestety z krajowych to nic porządnego nie zostało. Teraz maglujemy ukraińskie FORSE i GROMY - i powiem szczerze - wymiatają nasze Centry, Jenoxy i ZAP które chodziły w ciężarówkach. Osobówki na firmie też teraz dostają tylko żółte albo niebieskie skrzynk
W naszej flocie 8 zestawów tylko SHD z Jenoxa reszta po pół roku padały a kup ako w rajchu ...jak ci padnie, powodzenia z UKRAINĄ lataj wokół komina żebyś się nie zaskoczył! pisze z autopsji.
12 sty 08:19 | ocena: 67%
Liczba głosów:3
67%
33%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~olo Użytkownik anonimowy
~olo :
No photo ~olo Użytkownik anonimowy
Aktualnie chyba najlepsze akumulatory a stosunkowo tanie można kupić z Ukrainy wszystko pozostałe jest po prostu PRZEREKLAMOWANE
12 sty 13:17 | ocena: 100%
0%
100%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~prawda jest taka Użytkownik anonimowy
~prawda jest taka
No photo ~prawda jest taka Użytkownik anonimowy
do ~Fikołek:
11 sty 20:01 użytkownik ~Fikołek napisał
Kupujemy akumulator nadwymiarowy o 20 -30 % np zamiast przewidywanej 45Ah - 64Ah - byle się zmieścił w slocie. Obecne samochody mają alternatory wystarczająco wydajne żeby prądu ładowania nie brakło a im większa pojemność tym mniejsze procentowe rozładow
Obecne samochody mają komputery i po zamontowaniu akumulatora trzeba go kodować, żeby prąd ładowania był odpowiedni.
12 sty 14:17 | ocena: 100%
0%
100%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~egi Użytkownik anonimowy
~egi :
a może polecisz dobre, przystępne cenowo krajowe akumulatory? Chyba nie mamy się czego wstydzić???
11 sty 19:00 | ocena: 50%
50%
50%
| odpowiedzi: 2
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~ja Użytkownik anonimowy
~ja :
No photo ~ja Użytkownik anonimowy
a Gdzie Jenox Gold na tą chwile chyba najlepsze 77Ah mam już 3 sezon i jak dotąd jest kosa
12 sty 08:12 | ocena: 50%
Liczba głosów:4
50%
50%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~godecka Użytkownik anonimowy
~godecka :
No photo ~godecka Użytkownik anonimowy
Dobry akumulator samochodowy przydaje się ZAWSZE, nie tylko zimą.
12 sty 08:16 | ocena: 100%
100%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~nhbgtr Użytkownik anonimowy
~nhbgtr
No photo ~nhbgtr Użytkownik anonimowy
do ~TYLKO YUASA:
No photo ~TYLKO YUASA Użytkownik anonimowy
11 sty 20:53 użytkownik ~TYLKO YUASA napisał
JA KUPIŁEM DZIŚ JAPOŃSKI AKUMULATOR YUASA 50 AH 420 A ZA 210 ZŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SUPER AKUMULATOR SUPER CENA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dziś kupiłeś i już wiesz ,,,,oszuście reklamowy
11 sty 21:45 | ocena: 60%
Liczba głosów:5
40%
60%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Amadeusz338 Użytkownik anonimowy
~Amadeusz338 :
No photo ~Amadeusz338 Użytkownik anonimowy
Ja nie jestem specjalistą od aut, a ostatni akumulator kupiłem na AMJoil w ogole i tam otrzymałem pomoc jeśli chodzi o wybór jaki kupić żeby wszystko działało.
18 sty 13:33
Liczba głosów:0
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Robert Użytkownik anonimowy
~Robert :
No photo ~Robert Użytkownik anonimowy
Miałem Bosha, wytrzymał niecałe 2 lata. Potem Centra Futura również nawet 2 lat nie wytrzymała. Postanowiłem więc nie przepłacać za markowe badziewie i kupić coś taniego a zarazem najcięższego. Teraz jest KOZAK, już 4 lata na nim śmigam i dalej kręci jak szalony
14 sty 17:14 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~PAncio Użytkownik anonimowy
~PAncio :
No photo ~PAncio Użytkownik anonimowy
10 lat !!! tyle pracowala zwykla centra w w124. Kazdego roku doladowany ze 3-4 razy. Sprawdzony poziom elktrolitu i bez wzgledu na sile mrozu bez problemow zawsze dawal rade by zakrecic motorem. Ostatni rok to juz latem dawal znaka ze jest slaby wiec przed zima kupilem kolejna centre. Biega juz 5 rok i.... spoko . Zadnego problemu. Jezdze na krotkich dystansach, wiec nie mam szans by w trasie go doladowalo, wiec te zabiegi raz na kwartal nie sa bez znaczenia dla zywotnosci i stanu akumulatora. Jak sie dba ,tak sie ma. Pozdrawiam .
12 sty 19:35 | ocena: 100%
100%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Mateusz Użytkownik anonimowy
~Mateusz :
No photo ~Mateusz Użytkownik anonimowy
Miałem Centre Plus w starym Fordzie, wytrzymała 7 lat, pewnie wytrzymała by jeszcze dłużej, ale samochód poszedł na złom. Kupiłem też Citroena z akumulatorem Bosch Silver, padł pół roku po upływie gwarancji.
12 sty 19:05
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~obsługiwać trzeba umieć... Użytkownik anonimowy
~obsługiwać trzeba umieć... :
No photo ~obsługiwać trzeba umieć... Użytkownik anonimowy
akumulator nie "wstrząchany" i nie rozładowywany ponad normę wytrzymuje że ho ,ho
12 sty 12:47
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Gustlik Użytkownik anonimowy
~Gustlik :
No photo ~Gustlik Użytkownik anonimowy
Gdzie te dobre czasy jak odpalało się z Korby ???
12 sty 12:27 | ocena: 100%
100%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~xxx Użytkownik anonimowy
~xxx
No photo ~xxx Użytkownik anonimowy
do ~Fikołek:
Kupujemy akumulator nadwymiarowy o 20 -30 % np zamiast przewidywanej 45Ah - 64Ah - byle się zmieścił w slocie. Obecne samochody mają alternatory wystarczająco wydajne żeby prądu ładowania nie brakło a im większa pojemność tym mniejsze procentowe rozładow
Osiem lat wytrzymała standardowa CENTRA w Fiacie 125p zakupionym w roku 1984. Nie zakręcił w 1992 podczas silnych mrozów. Potem poszedł do malucha i jeszcze jakiś czas służył.
12 sty 12:02 | ocena: 100%
100%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~luka Użytkownik anonimowy
~luka
No photo ~luka Użytkownik anonimowy
do ~egi:
11 sty 19:00 użytkownik ~egi napisał
a może polecisz dobre, przystępne cenowo krajowe akumulatory? Chyba nie mamy się czego wstydzić???
Tuborgi są produkowane w Polsce. Mam go co prawda krótko bo przeszło rok ale jestem bardzo zadowolony.
12 sty 11:25
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~BUBAAA Użytkownik anonimowy
~BUBAAA
do ~BUBAAA:
12 sty 09:46 użytkownik ~BUBAAA napisał
W jaki sposób akumulator uszkodził Ci elektronikę? po upadku z zównicy jego napięcie na zaciskach nie wynosiło 12-15V tylko 100V?
Przepraszam za błąd w pisowni ma być z "suwnicy"
12 sty 09:51
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
~BUBAAA
do ~vfdew:
11 sty 21:44 użytkownik ~vfdew napisał
DOBRY akumulator to taki który ma widoczną ,czytelną datę produkcji i nie więcej niż 3-6 miesięcy (jak są ładowane) niestety często tylko przed sprzedażą. Akumulator powinien mieć tylko GWARANCJE PRODUCENTA -ORYGINALNĄ . Te sklepowe gwarancje są wystawi
W jaki sposób akumulator uszkodził Ci elektronikę? po upadku z zównicy jego napięcie na zaciskach nie wynosiło 12-15V tylko 100V?
12 sty 09:46 | ocena: 100%
Liczba głosów:4
100%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
~BUBAAA
do ~Fikołek:
Kolego nie masz racji, zmieniając akumulator na większą pojemność gwarantujesz obie tylko tyle, że np. mając diesla będziesz mógł kręcić rozrusznikiem nie 5 minut i rozładować akumulator lecz 10 minut i rozładować akumulator. To nic nie daje bo obroty rozrusznika będą za małe, żeby odpalić. Kup akumulator 45Ah ale ze zwiększonym prądem rozruchowym np. +15% lub większym, wtedy twój rozrusznik zakręci szybciej i auto odpali.
12 sty 09:39 | ocena: 71%
Liczba głosów:7
71%
29%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
~BUBAAA :
Prawda jest taka, że każdy producent akumulatorów prześciga się w ulepszaniu swoich produktów, co nie zawsze idzie w parze z jakością i naszymi oczekiwaniami. Mam kilka samochodów i wiele lat doświadczeń z bateriami samochodowymi, mój pierwszy akumulator w Syrenie 105 miał obudowę z tworzywa termo-utwardzanego o grubości ścianki 1 cm, waga tego akumulatora 45Ah wynosiła ze 30 kg, ciężko było go wyjąć z auta. Fiat przegiął i do Seicento i Punto montuje akumulatory 34Ah które może się nadają do Włoch gdzie temperatury roczne nie spadają tak jak u nas, te akumulatory to masakra i jeszcze montują je w zabudowie gdzie nie można włożyć większego akumulatora. Ja w takich przypadkach kupuję akumulatory o zwiększonym prądzie rozruchowym np. +15% lub większym najlepiej EXIDE, omijajcie akumulatory Ca (wapniowe). Wyprodukowano je dla ekologii bo przy recyklingu podobno łatwiej jest je utylizować, natomiast są wadliwe. Taki akumulator po rozładowaniu do zera i krótkim postoju w stanie rozładowanym tracą zupełnie swoje właściwości, nie można ich naładować prądem (ładowaniem) odsiarczającym. Jak kupicie akumulator bez Ca i zwiększonym prądem rozruchowym odpali zawsze samochód, nawet po rozładowaniu i pozostawieniu na 10 min znowu macie szansę, że rozrusznik pokręci. Nie kupujcie akumulatorów o większej pojemności np. z45Ah na 77Ah bo to nic nie da, wtedy tylko macie więcej prądu dla zwykłego poboru prądu a nie nagłego poboru do rozruchu. Zwykły akumulator czy to 45Ah czy 77Ah po zamknięciu obwodu na rozruszniku nie przepuści więcej prądu, tylko akumulatory o zwiększonym prądzie rozruchowym są w stanie to zrobić.
12 sty 09:34 | ocena: 86%
Liczba głosów:7
86%
14%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~pluto Użytkownik anonimowy
~pluto
No photo ~pluto Użytkownik anonimowy
do ~seb:
No photo ~seb Użytkownik anonimowy
11 sty 19:49 użytkownik ~seb napisał
O jakiej zimie wy mówicie !!!!!!!!!!!! No chyba nie tej co mamy !!!!!!!!!!!!!!!!? He !!!!!
O amerykańskiej,która potwierdza,że wszystko jest tam super.Szkoda,że to tylko mit z pominięciem tegorocznej zimy.
12 sty 08:57
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~PW Użytkownik anonimowy
~PW
No photo ~PW Użytkownik anonimowy
do ~egi:
11 sty 19:00 użytkownik ~egi napisał
Ja znam ZAP z Warszawki i JENOX chyba z wielkopolski gdzieś centra nie jest Polska!
12 sty 08:26 | ocena: 100%
100%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Onet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.