Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Auto z ogłoszenia - Hyundai Trajet duży van za nieduże pieniądze

1 cze 16 12:53

Jeśli masz do dyspozycji tylko 10-12 tys. zł, a musisz kupić duże auto, zapomnij o Fordach czy Volkswagenach. Rozejrzyj się wśród modeli, o których mało kto słyszał

Udostępnij
0
Skomentuj

Hyundai Trajet: spory koreański van produkowany od 1999 do 2008 roku, wielkością konkurent europejskiego Renault Espace’a, Forda Galaxy albo VW Sharana. Zwykle oferowany jest za cenę „normalnego” auta o rozmiar mniejszego – np. VW Tourana czy Opla Zafiry. Trajet to, ni mniej ni więcej, odpowiednik (choć mający inne wymiary) bardziej znanej i nieco droższej w Polsce Kii Carnival.

Komu przydałoby się takie auto? To propozycja choćby dla dużych rodzin, a nawet dla właścicieli firm – do wożenia pracowników. To, co odróżnia Trajeta od vanów o rozmiar mniejszych, to przede wszystkim pełnowymiarowe fotele trzeciego rzędu. Można bez problemu posadzić na nich dorosłe osoby.

Co jednak szczególnie zachęciło nas do wyjazdu pod Rawę Mazowiecką, to cena oferowanych aut. Tak, aut. Handlarz sprowadził dwa Trajety, postawił na trawniku z nadzieją, że je sprzeda i stoją tak – jak sam przyznał – od listopada. Podobno niejeden chętnie by kupił, ale ludzie nie mają pieniędzy.

W każdym razie egzemplarz w ciemniejszym kolorze jest młodszy (2004 r.), ma skórzane fotele, ale ma większy przebieg (252 tys. km) i jest droższy – sprzedawca prosi o 11,2 tys. zł. Drugi Trajet to egzemplarz z 2001 roku do kupienia za 8,7 tys. zł, jego przebieg to zaledwie 203 tys. km. O ile, według sprzedawcy, droższy egzemplarz jest w stanie „bardzo dobrym”, to tańszy zaledwie „prowadzi się dobrze”.

Kupujesz używane auto - pamiętaj o ubezpieczeniu!

Różnice w cenach polis dla tego samego auta mogą wynosić nawet kilkaset procent! Dlatego zanim kupicie ubezpieczenie, porównajcie oferty rożnych firm.

Na placu ruszamy od razu do droższego egzemplarza zgodnie z zasadą, że kupno lepszego, choćby droższego auta, boli krótko, ale cieszy długo. Po chwili zastanowienia chowamy miernik lakieru – w kategorii vanów za ok. 10 tys. zł zamiast szukać podwójnego lakieru, lepiej sprawdzić, czy to jeszcze jeździ. Auto jest tu i tam porysowane, ale bezwypadkowe; tylne nadkola pomalowane z powodu korozji, która w tym miejscu atakuje chyba każdego Trajeta.

Wnętrze to prawie „gabinet”, prawie, bo doskonale widać, w których miejscach skóra jest naturalna, a w których sztuczna (odpada lakier). Tańszy Trajet jednak wygląda też nieźle, nie ma wprawdzie skór, ale skoro chcemy oszczędzać... Jazda próbna daje odpowiedź: dziękujemy! W zawieszeniu coś trzeszczy, przy hamowaniu terkocze ABS.

Odpalamy droższy egzemplarz – z tego z kolei leje się paliwo – ktoś wymieniał filtr i go nie dokręcił. Bierzcie i jedźcie wszyscy, ale niedaleko – mówi handlarz, więc jedziemy. Jest dużo lepiej – stary diesel przyspiesza normalnie i zwyczajnie hamuje. Brać? W sumie można, ale... za nieco młodszego i lepiej utrzymanego Trajeta trzeba zapłacić tylko trochę drożej. 15 tys. to w przypadku tego modelu górna stawka.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej