Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2015

9 lut 15 13:34

Znamy termin eliminacji do finału IV Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Rywalizacja zespołów rozpocznie się 10 marca (wtorek) o godzinie 12.00 na stronie internetowej www.mobil.pl, jednego z dwóch Partnerów Merytorycznych Mistrzostw. Organizatorzy ujawnili także dwa pytania z tegorocznego testu, które znajdziecie poniżej. Finał konkursu odbędzie się podczas targów Motor Show 2015 w Poznaniu

Udostępnij
0
Skomentuj
Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2015 Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2015 Foto: Exxon Mobil

Tegoroczne Mistrzostwa rozgrywane są w kategorii Młody Mechanik. Dwuosobowe zespoły uczniowskie należy rejestrować na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl, a szkołę może reprezentować kilka drużyn.

10 marca o godzinie 12.00 na stronie www.mobil.pl pojawi się test internetowy, przygotowany przez specjalistów Mobil 1, Partnera Merytorycznego Mistrzostw. O udziale w wielkim finale zadecyduje w pierwszej kolejności liczba poprawnych odpowiedzi, a w przypadku remisu czas jaki młodzi mechanicy potrzebowali na rozwiązanie zadań.

Organizatorzy Mistrzostw opublikowali 2 spośród 30 pytań, na które będą odpowiadać zawodnicy. To bonus dla wszystkich młodych mechaników, którzy regularnie odwiedzają portale branżowe i czytają prasę motoryzacyjną – podkreślają organizatorzy. Pytania będą dotyczyć budowy i serwisowania pojazdów, trendów na rynku motoryzacyjnym oraz przełomowych wydarzeń z historii motoryzacji. Oto dwa z nich:

Pyt. 14. Mechanik nie powinien samodzielnie zmieniać klasy lepkości oleju silnikowego letniej na niższą, a zimowej na wyższą, wbrew zaleceniom producenta pojazdu.

a) Prawda

b) Fałsz

Pyt. 23. Wymień podstawową różnicę pomiędzy systemem BMW Vanos I i II generacji.

Finał Mistrzostw odbędzie się 10 kwietnia w Poznaniu podczas targów Motor Show 2015. Konkurencje przygotuje Akademia Praktycznych Umiejętności, drugi obok producenta olejów Mobil Partner Merytoryczny Mistrzostw. Z pewnością będzie to wymagający sprawdzian praktyczny dla młodych zawodników.

Organizatorami Mistrzostw są V8 Team i Międzynarodowe Targi Poznańskie, a Partnerami Merytorycznymi producent olejów syntetycznych Mobil 1 oraz Akademia Praktycznych Umiejętności. Partnerem honorowym projektu został Włodzimierz Zientarski, którego można zobaczyć w najnowszych zapowiedziach Mistrzostw.

IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2015 – najważniejsze informacje

- Kategoria: Młody Mechanik (uczniowie).

- Rejestracja dwuosobowych zespołów: www.mistrzostwamechanikow.pl

Eliminacje: 10 marca 2015 (wtorek), godz. 12.00 na stronie internetowej producenta olejów Mobil 1, partnera Mistrzostw (www.mobil.pl).

Finaliści: 30 dwuosobowych zespołów.

Finał: 10 kwietnia (piątek), Motor Show 2015, Poznań.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej