Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Auto Świat Poradnik 11/2018 już w kioskach

8 lis, 16:15

Sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą – to temat miesiąca w najnowszym, listopadowym numerze „AŚ Poradnika". Autorzy wyjaśniają, które przepisy są pułapką dla kierowców, które są niejasne, podają też konkretne przykłady sytuacji, w których kierowcy często nie wiedzą, jak się zachować lub popełniają błędy. W artykule znajdziecie porady, kiedy i jak zawracać na zielonej strzałce, z lewego pasa, jak bezpiecznie jeździć po rondzie, kiedy można wjechać na trawnik lub na chodnik, przyczepy o jakiej masie można ciągnąć za samochodem.

Udostępnij
0
Skomentuj
Poradnik 11/2018 Poradnik 11/2018 Foto: Auto Świat

Bardzo aktualny temat to koła dumasowe w samochodach z silnikami Diesla. W najnowszym Poradniku znajdziecie opis 10 diesli bez dwumasu (zastosowano w nich mniej awaryjne i tańsze koło jednomasowe).

Kierowcom planującym wyjazd zagraniczny na narty przydadzą się informacje, w jakich krajach obowiązują opony zimowe – w Europie jest ich 15. Warto wiedzieć, które to kraje, gdyż brak opon zimowych (najczęściej w okresie od listopada do marca) grozi mandatem i oczywiście kolizją na drodze.

Redakcja Poradnika przeprowadziła też test zamienników reflektorów, sprawdzając jak świecą zamienniki – zarówno droższe, markowe, jak też tańsze.

Przed zimą przydadzą się też informacje, jak samemu przeprowadzić zabezpieczenie antykorozyjne auta. Nie jest to łatwe, ale pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Zarówno majsterkowiczów, jak też kierowców, którzy nic przy swoim aucie nie majstrują, zainteresuje na pewno test warsztatowych lamp roboczych. Redakcja przetestowała 12 lamp, cztery z nich uzyskały rekomendację.

Kierowcy interesujący się najnowszymi rozwiązaniami w motoryzacji powinni zajrzeć do artykułu przedstawiającego różne rodzaje napędów alternatywnych stosowanych w samochodach. Auto omawia zarówno systemy zasilania gazem, porównuje różne systemy hybrydowe, przedstawia zalety i wady aut o napędzie elektrycznym.

Poza tym w najnowszym, listopadowym numerze Poradnika: jak, gdzie i za ile dobrze przeprowadzić chiptuning silnika, ile płynu AdBlue mieści się w zbiorniku, wymiana uszczelki pod głowicą, jak sprawdzić, czy płyn chłodniczy ma jeszcze dobre właściwości, jak wybrać dobre rękawice ochronne, co zapisują tzw. czarne skrzynki w samochodzie.

Najnowszy listopadowy numer Auto Świata Poradnika w kioskach od środy 8 listopada. Miłej, pożytecznej lektury!

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej