Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Czy jesteś dobrym kierowcą? – poradnik Auto Świata

16 gru 16 11:22

Chcesz poznać polskie przepisy drogowe, chcesz sprawdzić ich znajomość – ten poradnik jest dla Ciebie.

Udostępnij
0
Skomentuj

Nasze przepisy dotyczące ruchu drogowego są najbardziej skomplikowane na świecie.

Jeśli myślisz, że znajomość kodeksu drogowego wystarczy, aby wiedzieć, jak jeździć i uniknąć pułapek oraz mandatów – jesteś w błędzie!

Polskie przepisy drogowe są rozrzucone po kilkunastu aktach prawnych – a na dodatek często są ze sobą sprzeczne.

Wiele przepisów jest tak napisanych, że nawet prawnicy mają problemy z ich interpretacją.

Co w tej sytuacji mają robić biedni kierowcy?

Redaktorzy „Auto Świata" przygotowali poradnik „Sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą". Wyjaśniają w nim przystępnie najważniejsze przepisy drogowe, nie stroniąc od sytuacji kontrowersyjnych i niejednoznacznie interpretowanych.

Autorzy wyjaśniają, jak jeździć bezpiecznie po autostradzie, jak zachowywać się wobec pojazdów uprzywilejowanych, autobusów i tramwajów. Osobny rozdział poświęcony jest wyjaśnieniu jak jeździć po rondzie (nadal wielu kierowców ma z tym problem).

W poradniku znajdziecie także informacje gdzie wolno wyprzedzać, jak holować inne pojazdy, jak jeździć z przyczepą, jak zachowywać się wobec rowerzystów i pieszych.

Dowiemy się także, jak bezpiecznie przewozić dzieci w aucie, jak udzielać pomocy ofiarom wypadków, a także jak zachowywać się w czasie kontroli drogowej.

Wszystkie sytuacje są nie tylko opisane, lecz także zilustrowane. Uzupełnieniem są: taryfikator mandatów oraz tabela punktów karnych.

Po lekturze poradnika kierowcy mogą sprawdzić swoją wiedzę w teście pokazującym konkretne sytuacje na drodze.

Po poradnik „Auto Świata" powinni sięgnąć nie tylko kandydaci na kierowców, lecz także wszyscy, którzy prowadzą pojazdy – nawet od dawna. Przepisy drogowe w Polsce zmieniają się kilka razy w roku!

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Poradnik Auto Świata

Sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą – cena 14,99 zł

Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Czy jesteś dobrym kierowcą? – poradnik Auto Świata (slajd 1 z 6)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego