Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Czy warto zamontować czujniki parkowania? To jest tańsze niż myślisz!

30 lis 17 16:05

Większość nowych samochodów sprzedawanych obecnie w salonach posiada już w podstawowym wyposażeniu czujniki parkowania. Najczęściej są to czujniki zamontowane z tyłu samochodu, rzadziej w przednim zderzaku.

Udostępnij
0
Skomentuj
Czy warto zamontować czujniki parkowania? To jest tańsze niż myślisz! Czy warto zamontować czujniki parkowania? To jest tańsze niż myślisz! Foto: Auto Świat

Niestety większość aut, poruszających się po naszych drogach, nie posiada takiego udogodnienia, dlatego zestawy czujników parkowania cieszą się sporym zainteresowaniem w sklepach internetowych. Niektóre auta mają tak ograniczoną widoczność, że czujniki stają się niezbędne nie tylko dla początkujących kierowców.

Takie ułatwienie jest potrzebne również dla właścicieli busów i małych dostawczaków, które tylnej szyby nie posiadają wcale. To przecież żaden wstyd korzystać z gadżetów, które ułatwiają nam życie. Poniżej prezentujemy popularne zestawy czujników parkowania, które użytkownicy kupują za pośrednictwem portalu skąpiec.pl.

Profesjonalny Zestaw Czujników Parkowania z 4-sensorami

Jest to bezapelacyjnie najpopularniejszy zestaw czujników parkowania wśród użytkowników skapiec.pl. Producent twierdzi, że jest to idealne rozwiązanie wspomagające parkowanie i cofanie samochodem. Zestaw składa się z centralki sterującej, czterech czujników wodoodpornych, wyświetlacza LED, oraz akcesoriów do montażu (w tym zawiera się nawet specjalne wiertło do wywiercenia otworów w zderzaku). Wyświetlacz montuje się na desce rozdzielczej. On informuje nas wraz z narastającym dźwiękiem o zmniejszającej się odległości do przeszkody, a przy odległości 20 cm pojawia się napis “STOP”. Sprawdź cenę!

4x CZUJNIKI PARKOWANIA czujnik cofania 22mm Buzer

Nieco mniejszym zainteresowaniem na rynku cieszy się tańszy zestaw czujników parkowania. Produkt nie zawiera bowiem wyświetlacza LED, a odległość samochodu od przeszkody jest sygnalizowana tylko za pomocą sygnałów dźwiękowych tzw. Beep / Buzzer. System uruchamia się automatycznie po włączeniu biegu wstecznego. Częstotliwość dźwięków wzrasta wraz ze zbliżaniem się czujników do przeszkody. Producent zapewnia, że zestaw wykrywa również mniejsze elementy, znajdujące się w pobliżu samochodu. Zestaw zawiera wszelkie akcesoria niezbędne do prawidłowego montażu urządzenia w samochodzie. Sprawdź cenę!

4x CZUJNIKI PARKOWANIA czujnik cofania 16,5 mm Buzer

Są to najtańsze czujniki parkowania dostępne w porównywarce cen skapiec.pl w momencie powstawania tego artykułu, bo kosztują tylko 45 zł. Zestaw również składa się z 4 czujników oraz sygnalizatora dźwiękowego Beep / Buzzer. Jest to zestaw niemal identyczny w porównaniu do wcześniej prezentowanego, ale jest prawie o połowę tańszy. Możliwe, że producent zaoszczędził przy produkcji tego modelu, stosując tańsze części. To jednak wcale nie musi oznaczać, że czujniki szybciej się zepsują. Poza tym w razie usterki wszystkie nowe czujniki objęte są gwarancją. Jeżeli komuś zależy na zwiększeniu bezpieczeństwa cofania samochodem jak najmniejszym kosztem, to może być to idealne rozwiązanie. Sprawdź cenę!

Na polskim rynku pojawiają się co jakiś czas nowe modele czujników parkowania. Sklepy internetowe wprowadzają do swojej oferty nowe produkty od sprawdzonych producentów, cieszących się pozytywnymi opiniami za granicą. Warto co jakiś czas sprawdzać nowości i promocje. Tylko u nas zjdziecie je wszystkie w najniższych cenach - zobacz, w co możesz doposażyć swój samochód!

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej