Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Dziesięć śmiertelnych błędów w zimie

18 sty, 19:58

Zima to trudny okres dla kierowców i ich samochodów. Opady śniegu, mróz i szybko zapadająca noc sprawiają, że podróżowanie w tym czasie staje się prawdziwym wyzwaniem. Warto uświadomić sobie, jakie zachowania mogą nas doprowadzić do wypadku. W tym celu prezentujemy 10 śmiertelnych błędów kierowcy w zimie.

Udostępnij
0
Skomentuj
Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Auto Świat

1. Zbyt szybka jazda

Zimą trzeba bezwzględnie zmienić nasze przyzwyczajenia i styl jazdy. Prędkość, jaka latem przy suchej nawierzchni była odpowiednia, teraz może okazać się stanowczo zbyt duża. Mokra nawierzchnia przy niskiej temperaturze oznacza miejscowe oblodzenie, które przy wyższej prędkości staje się śmiertelnym zagrożeniem. Szczególnie ważne jest, byśmy zbliżając się do skrzyżowań czy zakrętów hamowali z wyczuciem i odpowiednio dalej, niż robiliśmy to w ciepłe, słoneczne dni. Pamiętajmy też, że nawet najlepsze opony zimowe nie zapewnią takiej przyczepności w zimie, jak letnie opony w lecie.

Dziesięć śmiertelnych błędów w zimie (slajd 1 z 10)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego