Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Nowy Auto Świat Poradnik 1/2017

5 sty 17 09:45

Nowy rok może przynieść wiele zmian na rynku aut używanych, za sprawą droższych polis OC i podwyżki akcyzy. Te zmiany to dopiero początek

Udostępnij
0
Skomentuj
Auto Świat Poradnik 1/2017 Auto Świat Poradnik 1/2017 Foto: Auto Świat / Auto Świat

W najnowszym wydaniu miesięcznika „Auto Świat Poradnik” polecamy wiele ciekawych artykułów.

Które auta warte są zainteresowania? Stare samochody z dużymi silnikami nie mają dobrej passy, m.in. za sprawą emisji szkodliwych spalin czy wysokiego zużycia paliwa. Planowane są podatkowe ograniczenia w imporcie tych aut. Być może to już ostatnia okazja na kupno luksusowego, dobrego samochodu w przystępnej cenie.

Układ monitorowania ciśnienia w oponach. Wygląda na to, iż część systemów nadzorujących ciśnienie w oponach w praktyce nie działa – stworzono je tylko po to, żeby spełniać normy. Jak się okazuje, z czujnikami ciśnienia w kołach może być tak jak z badaniami emisji spalin w nowoczesnych dieslach – wyniki są dobre tylko w laboratorium.

W tańszych autach systemy TPMS działają w zasadzie losowo – czasem alarmują o nieistniejących usterkach, ale częściej nie wszczynając alarmu, nawet kiedy przebita opona wyraźnie oklapnie. Tego typu systemy są przez producentów specjalnie konfigurowane tak, żeby nie były przesadnie czujne – gdyby było inaczej, alarmowałby na co drugim wertepie lub przy każdym mocniejszym hamowaniu.

Podpowiadamy, jak kupić części o jakości zbliżonej do podzespołów fabrycznych, ale tańsze niż w ASO. Dla osób spoza branży określenie „Część zamienna o porównywalnej jakości” może kojarzyć się z podzespołem, który pod względem właściwości użytkowych nie odbiega od części montowanych fabrycznie. Tak jednak nie jest, a dystrybutorzy do tej kategorii zaliczają też elementy, które są znacznie gorszej jakości.

Sposób na dobre światła. Po kilku latach eksploatacji światła auta mogą być już zużyte. W takiej sytuacji użytkownik ma trzy możliwości: kupić nowe lampy oryginalne, naprawić stare reflektory albo zamontować nowy zamiennik. Co wybrać?

 Foto: Auto Świat / Auto Świat

To tylko niektóre tematy z najnowszego wydania miesięcznika „Auto Świat Poradnik” (1/2017), który dostępny jest w sprzedaży od 5 stycznia 2017 r.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej