Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Nowy Auto Świat Poradnik 2/2018 już w sprzedaży

2 lut, 11:09

W nowych autach nie brakuje rozwiązań, które działają na nerwy. Często aż trudno uwierzyć, jak takie rzeczy mogły trafić do produkcji seryjnej. Teoretycznie większość z nich powinna być usunięta najpóźniej na etapie prototypu.

Udostępnij
0
Skomentuj
Auto Świat Poradnik 2/2018 Auto Świat Poradnik 2/2018 Foto: Auto Świat / Auto Świat

Nawet jeśli producent deklaruje, że w czasie testów przejechano którymś modelem milion kilometrów, to niektóre rzeczy działają tak, jakby nikt ich nie oglądał przed wprowadzeniem do produkcji. Piszemy o tym w temacie miesiąca.

Od kilkunastu miesięcy w wielu krajach trwa zakrojona na szeroką skalę akcja naprawcza w milionach aut z koncernu Volkswagen, które opuściły fabrykę z oszukańczym oprogramowaniem. Wygląda na to, że nie wszyscy klienci są zadowoleni z jej efektów.

W najnowszym wydaniu miesięcznika „Auto Świat Poradnik” zajęliśmy się problemami samochodów na prąd. Aż 33 miasta spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych w Europie są w Polsce. Jednym z pomysłów obecnego rządu na rozwiązanie tego problemu ma być zastąpienie aut z silnikami spalinowymi pojazdami na prąd. Jeśli się uda, wpadniemy z deszczu pod rynnę...

Radzimy, jak uniknąć zimowych usterek. Zimą samochód jest narażony na usterki spowodowane niską temperaturą i wilgocią, zaś kierowca – na dyskomfort wywołany dalekim od ideału działaniem niektórych podzespołów. Pewnych problemów nie sposób uniknąć, ale dokuczliwość z reguły można zmniejszyć.

System sterowania zaworami o nazwie MultiAir to prawdziwa techniczna perełka. Jak sprawdza się w praktyce? Konieczność wymiany modułu sterującego zaworami spotkała niejednego użytkownika auta z tym systemem – czy zatem bać się takich silników? Jakie są koszty wymiany urządzenia?

Akcje serwisowe ogłoszone w 2017 roku. Profilaktyka czy wtopy? Producenci coraz liczniej wzywają do serwisów – to efekt obniżenia jakości, dbałości o wizerunek czy ostrzejszych przepisów? Zapewne wszystkiego po trochu. Opisujemy najważniejsze akcje ogłoszone w 2017 roku.

Przytaczamy interesujące wyroki sądów, z których wynika, że polski wymiar sprawiedliwości odnosi się z coraz większą rezerwą do policyjnych wniosków o ukaranie kierowców, zaś sprzęt, którym posługuje się policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego, nierzadko nie ma nawet zatwierdzeń wymaganych prawem.

 Foto: Auto Świat / Auto Świat

To tylko niektóre tematy z najnowszego wydania miesięcznika „Auto Świat Poradnik” 2/2018, który dostępny jest w sprzedaży od 1 lutego 2018 r.

Zapraszamy do lektury!

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej