Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Nowy Auto Świat Poradnik 8/2017 już w sprzedaży

3 sie 17 09:40

Ile kosztują części zamienne? To zależy, kto kupuje! Jeśli mechanik – to mniej, a jeżeli właściciel samochodu, który sam chciałby coś wymienić – to z reguły drożej.

Udostępnij
0
Skomentuj
Auto Świat Poradnik 8/2017 Auto Świat Poradnik 8/2017 Foto: Auto Świat / Auto Świat

Wiele też zależy od generacji auta: części do starszych samochodów z reguły kosztują trochę mniej, a do nowszych – więcej; nie są to jednak, pomijając niektóre elementy oferowane tylko w ASO, bardzo wielkie różnice. Decydującym parametrem jest jakość. Z jednej strony nasz rynek został zalany tanimi azjatyckimi zamiennikami, których jakość jest wręcz fatalna, a z drugiej także renomowani producenci spychają dużą ilość produkcji do Azji, która – szczególnie w przypadku starszych samochodów – nie ma już tej jakości, co w czasie, gdy samochody te opuszczały fabrykę.

W zestawieniu, które publikujemy na łamach „Poradnika”, staramy się odpowiedzieć na pytanie: jakie auta są potencjalnie droższe w utrzymaniu?

Szybkie naprawy – kiedy warto skorzystać? Rysa, choćby i do podkładu, otarcie lakieru, niewielkie wgniecenie czy wypalenie papierosem dziury w tapicerce – wiele tego rodzaju uszkodzeń kwalifikuje się do tzw. szybkiej naprawy. Rano zostawiasz auto w serwisie, a wczesnym popołudniem je odbierasz. Radzimy jak usunąć rysy i drobne wgniecenia oraz dziury w tapicerce.

Jak zapobiegać kradzieży metoda na przedłużacz? Według przedstawicieli niemieckiej policji to właśnie ta metoda jest teraz jednym z najczęściej stosowanych sposobów kradzieży w przypadku nowych aut. Jak się okazuje, samochody nie są bezpieczne nawet wtedy, gdy kluczyki znajdują się w domu. Sprzęt używany przez przestępców jest już tak czuły, że może nawiązać komunikację z kluczykami przez ścianę domu.

Zabite owady trwale przywierają do karoserii w ciągu kilku czy kilkunastu dni od „aplikacji”. Im dłużej zwlekamy z ich zmyciem, tym jest to trudniejsze, a ryzyko uszkodzenia lakieru gwałtownie rośnie. Radzimy jak je skutecznie zmyć i jakie stosować preparaty.

Autem w zwierzę. Kto za to zapłaci? W razie wypadku z udziałem dzikich zwierząt trudno jest uzyskać odszkodowanie od zarządcy drogi. Odpowiada on za takie szkody tylko w szczególnych przypadkach. Opisujemy te najczęściej występujące.

Foto: Auto Świat / Auto Świat

To tylko niektóre tematy z najnowszego wydania miesięcznika „Auto Świat Poradnik” 8/2017, który dostępny jest w sprzedaży od 3 sierpnia 2017 r.

Zapraszamy do lektury!

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej