Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

O tym pamiętaj przed wyjazdem na wakacje!

2 sie 17 09:21

Lato – czas wyjazdów na urlop. Żeby wypocząć w spokojnej atmosferze, musisz najpierw bez stresu dojechać na miejsce. Podpowiadamy, jakie wyposażenie warto mieć na pokładzie, by uniknąć przykrych niespodzianek.

Udostępnij
0
Skomentuj

Wakacyjna podróż to wyzwanie dla samochodu, kierowcy i pasażerów. Wystarczy, że zawiedzie jeden z elementów układanki, a pod znakiem zapytania stanie powodzenie całej urlopowej misji. Powtórzmy to więc wyraźnie po raz kolejny: udany urlop to dobrze przygotowany urlop.

Żeby się w tym wszystkim nie pogubić, najlepiej działać po kolei i metodycznie. Zaczynamy od przejrzenia samochodu i zgromadzenia wyposażenia przydatnego w razie awarii. Kolejny krok to skompletowanie dokumentów zarówno podróżnych, jak i pojazdu. Gorąco polecamy wykupienie porządnej polisy podróżnej – przyda się np. wówczas, gdy konieczny okaże się transport poszkodowanych do kraju. assistance może się przydać

Assistance może się przydać

Jeżeli podróżujesz do innego kraju UE lub EFTA, nie zapomnij wyrobić karty EKUZ, upoważniającej do bezpłatnej opieki zdrowotnej w publicznej placówce (koszt opieki ponosi polski NFZ). Warto zastanowić się nad pakietem assistance, w ramach którego będzie możliwe holowanie samochodu do Polski. Zwieńczenie przygotowań to: zgromadzenie map, zapoznanie się z trasą przejazdu i zaopatrzenie się w choćby podstawową nawigację satelitarną. Obecnie, gdy dostęp do internetu przez telefon komórkowy jest w całej UE niemal tak tani, jak w kraju, warto zainstalować którąś z bezpłatnych aplikacji nawigacyjnych. Przykład: Google Maps, która co prawda potrafi prowadzić w trybie offline, ale podłączona do internetu pokazuje również natężenie ruchu i proponuje objazdy ewentualnych korków.

W galerii znajdziesz więcej naszych porad o tym, co warto sprawdzić przed wyjazdem i zabrać ze sobą na wyczekany urlop.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Auto Bild

Samochód: kontrola, wymagany ekwipunek

Najważniejsze kwestie to: prawidłowy poziom płynów (oleju, chłodziwa, hamulcowego, w spryskiwaczach), ustawienie odpowiedniego ciśnienia w oponach z uwzględnieniem ewentualnego obciążenia wakacyjnymi pakunkami – zalecane wartości podano m.in. w instrukcji, często umieszcza się je też na naklejce na słupku A. Jeżeli dawno nie wymieniałeś oleju, a wiesz, że silnik w twoim aucie pobiera pewne ilości środka smarnego, weź z sobą bańkę na dolewki.

Foto: Archiwum / Auto Świat

Foto: Archiwum / Auto Świat

O tym pamiętaj przed wyjazdem na wakacje! (slajd 1 z 6)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego