Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Sposoby na szybkie zniżki OC

25 kwi, 14:24

Teoretycznie na zniżki OC trzeba sobie zapracować kilkuletnią bezszkodową jazdą. Da się to jednak zrobić szybciej! Zobaczcie jak to zrobić!

Udostępnij
0
Skomentuj
Zniżki na ubezpieczenia OC Zniżki na ubezpieczenia OC

Dla młodego, niedoświadczonego kierowcy próba wykupienia ubezpieczenia OC na pierwszy samochód może się okazać nie lada szokiem – zwykła polisa OC na niewielkie auto, przy uwzględnieniu zwyżki za wiek kierowcy, braku historii ubezpieczeniowej oraz braku zniżki OC, może kosztować nawet kilka tys. zł, podczas gdy doświadczony kierowca za to samo zapłaciłby kilkaset złotych. Jest jednak kilka metod na obniżenie kosztów polisy.

Zniżki OC - pakiet dilerski

Wadą tej metody jest to, że jest ona dostępna tylko przy zakupie nowego auta. W takiej sytuacji za pakiet OC/AC/NW i assistance trzeba zwykle zapłacić tylko ok. 3 proc. wartości auta – niezależnie od stażu kierowcy. To zwykle wychodzi taniej niż wykupienie polisy gdzie mamy maksymalne zniżki OC!

Nie oszukuj, deklarując wysokość zniżek przy zakupie polisy. To się źle kończy!

Zniżki OC - skorzystanie ze zniżek małżonka

Wystarczy, że jedno z małżonków ma wypracowane zniżki OC, a małżeństwo nie ma ustanowionej rozdzielności majątkowej, by przy ubezpieczaniu auta zarejestrowanego na małżonka bez historii ubezpieczeniowej można było skorzystać ze zniżek.

Zniżki OC - pakiet z innymi ubezpieczeniami

Wielu ubezpieczycieli udziela dużych rabatów, jeśli klient obok ubezpieczenia komunikacyjnego wykupi też np. ubezpieczenie mieszkania. Z reguły można też liczyć na promocyjne stawki OC, jeśli w tym samym towarzystwie mamy ubezpieczony inny samochód lub wykupujemy również AC. Zawsze warto jednak policzyć, czy to, że na jedno ubezpieczenie dostaniemy rabat, nie będzie okupione tym, że za drugą polisę przepłacimy.

Zniżki OC - za jazdę autem służbowym

Jeśli od lat jeździłeś bezszkodowo autem służbowym i przez to nie miałeś okazji, żeby wypracować sobie zniżki OC, możesz poprosić pracodawcę oraz jego ubezpieczyciela o zaświadczenie potwierdzające twoją praktykę za kierownicą i bezszkodowy przebieg ubezpieczenia auta służbowego. Uwaga! Nie wszyscy ubezpieczyciele akceptują takie zaświadczenia, ale spróbować zawsze warto.

Polisa OC na motorower, mimo zwyżek, nie będzie droga Polisa OC na motorower, mimo zwyżek, nie będzie droga Foto: Auto Świat

Zniżki OC - zacznij zbierać zniżki ubezpieczeniowe

Ubezpieczenie np. motoroweru, które nawet bez zniżek kosztuje zwykle poniżej 200 zł rocznie, to najtańszy sposób na wypracowanie przez młodego kierowcę zniżek za bezszkodowość. Wiele firm ubezpieczeniowych przy ubezpieczaniu samochodów uwzględnia jednak tylko zniżki OC na jednoślady o poj. powyżej 50 cm3!

Współwłaściciel auta, który ma już zniżki, ryzykuje, że je straci, jeśli korzystający z nich „wspólnik” spowoduje szkodę

Zniżki OC - metoda „na współwłaściciela”

Żeby wykupić tańsze ubezpieczenie, można formalnie oddać w formie darowizny lub sprzedać udziały w aucie komuś, kto ma zniżki OC i dopisać taką osobę do dowodu rejestracyjnego. W takiej sytuacji ubezpieczyciel prawdopodobnie podniesie wprawdzie nieco składkę za to, że jednym z użytkowników auta będzie niedoświadczony kierowca, ale i tak polisa będzie kosztowała ułamek ceny, którą musiałby on sam za nią zapłacić. Wadą takiego rozwiązania jest to, że jeśli np. mniej doświadczony współwłaściciel spowoduje szkodę, zepsuje ona historię ubezpieczeniową i pozbawi części zniżek drugiego współwłaściciela, który dotychczas miał czystą kartotekę. Oszczędności są duże, ryzyko – niestety, też!

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej