Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Warto sprawdzić historię pojazdu przed zakupem

6 sie, 15:00

Kupno samochodu używanego to trudne zadanie. Wciąż nie brakuje nieuczciwych sprzedawców. Warto wiedzieć, że istnieje szybki i tani sposób, by zweryfikować historię pojazdu, który zamierzamy kupić.

Udostępnij
0
Skomentuj
VIN VIN Foto: Piotr Wróbel / Auto Świat

Bez wychodzenia z domu możemy sprawdzić historię samochodu, którym jesteśmy zainteresowani. Wystarczy posiadać numer VIN (numer nadwozia), by zamówić raport w wyspecjalizowanym serwisie, np. autobaza.pl. Opłaca się wydać kilka-/kilkanaście złotych i mieć pewność lub nie dać się oszukać i nie tracić czasu, ani pieniędzy na oglądanie auta z ogłoszenia.

Sprawdź za darmo numer VIN!

Dlaczego warto sprawdzić historię pojazdu? Samochód po wypadku może stać się poważnym zagrożeniem. Zakup skradzionego auta to ogromne problemy. Poznanie przeszłości kupowane auta pomoże wystrzec się takich zagrożeń.

Czego się dowiesz o pojeździe? Otrzymasz informację o liczbie właścicieli, dane techniczne samochodu, listę fabrycznego wyposażenia, informacje o ewentualnych szkodach i kolizjach, archiwalne zdjęcia, dokumentację historii przebiegu, przeznaczenie pojazdu (np. Taxi). Auto przejdzie również weryfikację w międzynarodowych bazach pojazdów skradzionych.

Należy weryfikować nie tylko auta sprowadzone z zagranicy (z Europy, jak i z USA), ale również te krajowe, które nie budzą jakichkolwiek podejrzeń. Jak wynika z danych firmy VIN-Info, rzadko sprawdzamy historię popularnych modeli z rynku polskiego. To błąd, ponieważ procent raportów wykazujących szkody w takich samochodach jest najwyższy. Oto przykłady: Skoda Octavia (54%), Toyota Avensis (52%), Ford Focus (48%), Ford Mondeo (46%), Opel Astra (45%), Audi A6 (42%), Volkswagen Passat (41%), Volkswagen Golf (40%).

Użytkownicy serwisów autobaza.pl oraz vin-info.com pobrali już przeszło milion raportów dotyczących historii samochodów używanych. VIN-Info działa w 15 krajach Europy. W Polsce sprawdzane są przede wszystkim auta niemieckie, najczęściej marek: Audi, Volkswagen, Ford i Opel.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej