Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Wiosenna kosmetyka auta: sami czyścimy i odświeżamy lakier

11 maja 17 12:55

Radzimy, jak umyć, dokładnie doczyścić, a następnie wypolerować lakier. Każdy może to zrobić prawie tak dobrze, jak zawodowiec.

Udostępnij
0
Skomentuj

Gdy tylko zrobi się cieplej warto zadbać o lakier auta: samo mycie, a już zwłaszcza samo mycie bezdotykowe albo na myjni automatycznej nie wystarcza, by zachować zbliżony do fabrycznego wygląd karoserii. Zauważono to nawet na wielu publicznych myjniach samoobsługowych: oprócz lanc wysokociśnieniowych coraz częściej dostępne są także szczotki, które pozwalają domyć auto.

Jeśli chcemy posunąć się dalej w kosmetyce naszego samochodu, lakier warto przeglinkować (w galerii pokazujemy, jak to zrobić), a następnie wypolerować, choć to już jest zadanie dla bardziej zaawansowanych amatorów, w dodatku dysponujących większą ilością czasu. Na koniec lakier trzeba zabezpieczyć przed działaniem słońca, chemii i – przynajmniej częściowo – przed mechanicznymi uszkodzeniami.

Służy do tego specjalistyczna chemia, której jest coraz więcej na rynku. Podobnie nie brakuje profesjonalnych i amatorskich narzędzi, które pozwalają przy odrobinie wprawy osiągnąć doskonały efekt. Nawet jeśli zainwestujemy w profesjonalne narzędzia, wydatek szybko się zwróci: warsztatowe polerowanie lakieru to usługa bardzo droga, z reguły jednorazowa operacja kosztuje tyle, ile zestaw narzędzi, z których będziemy korzystać przez lata.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej