Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Dlaczego warto w aucie wozić kamerkę?

2 lut 17 16:54

Nagranie z kamerki pozwala wybronić się od niesłusznie nałożonego mandatu lub od oskarżeń o spowodowanie wypadku. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze urządzenia i jak wykorzystywać nagrania

Udostępnij
0
Skomentuj

Kamerka za szybą auta to coraz częstszy widok na polskich drogach. Nie bez powodu! Jeżeli ma być rzeczywiście przydatna do czegoś więcej niż do nagrywania filmików do internetu, warto starannie wybrać odpowiednie urządzenie. Najważniejszym kryterium jest oczywiście jakość rejestrowanego obrazu. Nie należy polegać na deklaracjach ujętych w danych technicznych – to, że producent twierdzi, że kamerka nagrywa w jakości HD lub nawet Full HD, nie znaczy, że na nagraniu uda się np. odczytać numery rejestracyjne mijanych pojazdów.

Tylko nieliczne kamerki radzą sobie z nagrywaniem ostrego i czytelnego obrazu po zmroku. Jeśli nie macie możliwości przetestowania urządzenia, powinniście poszukać nagrań z konkretnych modeli kamerek w internecie – nie na stronach dystrybutorów, lecz filmów wrzucanych do sieci przez użytkowników.

Kolejny ważny punkt przy wyborze urządzenia to jego mocowanie – niektóre kamerki zamiast przyssawek mają tylko stopkę do przyklejenia do szyby, nie da się ich łatwo przenieść między autami.

Warto wybierać kamery wyposażone w GPS. Dzięki niemu nie tylko można dokładnie odtworzyć, gdzie zostało wykonane nagranie i po jakiej trasie przemieszczało się auto, lecz także na nagraniu jest zapisywana prędkość pojazdu. Oczywiście, tę funkcję można wyłączyć.

Ważne jest też to, żeby kamera była prosta w obsłudze i umożliwiała łatwe zabezpieczenie fragmentu nagrania – na obudowie, w widocznym miejscu, powinien znajdować się przycisk, którego naciśnięcie zabezpieczy zarejestrowany obraz przed nadpisaniem (kamerki nagrywają w tzw. pętli, stare nagrania są na bieżąco zastępowane nowymi). Zapis powinien też być automatycznie zabezpieczony w razie wystąpienia znacznego przeciążenia, np. podczas stłuczki lub wypadku.

Kamery samochodowe w najlepszych cenach kupisz na skapiec.pl!

Poleć
Udostępnij
0

Przeczytaj również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze (64)

No photo
No photo ~sid Użytkownik anonimowy
~sid
No photo ~sid Użytkownik anonimowy
do ~ANTY ORMO:
No photo ~ANTY ORMO Użytkownik anonimowy
6 lut 17 07:53 użytkownik ~ANTY ORMO napisał
KAMERKI W POLSCE TO POZOSTAŁOŚCI PO OJCACH Z ORMO.SŁUŻĄ GŁÓWNIE SYNOM I WNUKOM KTÓRZY ODZIEDZICZYLI TO W GENACH ABY DONOSIĆ NA INNYCH LUDZI.JA WSZYSTKO ROZUMIEM ALE PLAGA DONOSICIELSTWA W TYM KRAJU JEST WIRUS I NALEŻAŁO BY OGRANICZYĆ SPRZEDAŻ URZĄDEŃ REJE
umysłowe dziecię , punkt widzenia od miejsca siedzenia zależny , osobiście kupiłem kamerkę dwa lata temu jak miałem potencjalnie trzy wypadki , pierwszy potrącił bym kobietę na przejściu ,tyle że wiedziałem jak tam działa sygnalizacja u uważałem , ja wjeżdżałem już na przejście a kobieta z marszu nacisnęła na przycisk do zmiany świateł , nie było żadne zwłoki , i bez patrzenia wlazła mi przed samochód , bo gapiła się tylko na swoje światełko, w urzędzie w końcu załatwiłem dodatkowy sygnalizator ze pieszemu pali się zielone , i wszyscy zadowoleni , jak byś w tym przypadku udowodnił że to nie twoja wina ? nie ma szans , drugi przypadek , włączam się na główną ulicę w lewo , z lewej nic nie ma , z prawej na lewym pasie jeszcze dość daleko jedzie samochód , więc chcę wjechać na pas po lewej i przejechać potem na prawy , ruszam patrzę a na mnie jedzie w poprzek ulicy rowerzysta i drze się w niebogłosy, on w prawo i ja w prawo , nie udało mi się gnoja dopaść, dodatkowo wyjechał z przystanku i chciał zdążyć przed samochodem o którym pisałem, jego wina , ale ile ja miał bym tłumaczenia, i trzeci przypadek na parkingu , dziewoja jechała na czołówkę bo jej się ścięło zakręt , do trzech razy sztuka, kupiłem kamerkę , i chociażbym nie musiał wspomagać się do końca życia nią to jeżeli będzie chociaż jeden raz to mi się " zapłaci " , no ale aby to zrozumieć nie można być takim obszczymurkiem jak ty , świeżo po kursie , ale z już sporym " zapasem " mądrości , tak więc do pierwszego razu ;)
6 lut 17 09:54 | ocena: 88%
Liczba głosów:86
88%
12%
| odpowiedzi: 1
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~awer Użytkownik anonimowy
~awer :
No photo ~awer Użytkownik anonimowy
Kamer nie potrzba by bylo gdyby w Polsce nareszcie dotarło pojęcie WŁASNOŚCI ! pojęcie PRYWATNEGO TERENU ,SAMOCHODU itp. w Polsce choćbyś wydał nie wiem ile na mieszkanie to i tak wychodząc na chodni kzderzysz sięz psimi kupami ,z psami bez kagańca itp . a kasa leży na ulicy - jest przepis ale Policja nie wymaga stosowania go .I kto tu powinien stosowac prawo ? Policja ,Straż Miejsaka !!! W Niemczech sasiad sąsiadowi pomaga ,reaguje na łamanie prawa zawiadamiając Policję ,w USA tez szeryf może możegnać siez pracą jak nie pilnuje terenu / dzielnicowi / a w Polsce -dzielnicowych ludzie nie znają ,oni nic nie pomagają ludziom w niczym .T O co się to straszne tu nie ma słowa Własność ! syf ,brud .
6 lut 17 13:22 | ocena: 83%
Liczba głosów:18
83%
17%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Kamera Użytkownik anonimowy
~Kamera :
No photo ~Kamera Użytkownik anonimowy
Sądy nie zawsze chcą dopuścić nagranie z rejestratora samochodowego, jako dowód w sprawie. Szukam kamery samochodowej (rejestratora) z GPS, która umożliwi czytelne nagranie numeru rejestracyjnego samochodu nadjeżdżającego z przeciwka. Na YT oglądam wszystkie tam opisywane i takich kamer nie znalazłem. Optyka w nich typu rybie oko, jest prymitywna i na skraju obrazu ostrość nagrania drastycznie spada. Dodatkowo 30 klatek na sekundę to zbyt mało, bo podczas nagrania między klatkami, samochody przesuwają się o kilkadziesiąt centymetrów, co powoduje nieostrość. W kamerach brakuje migawki o czasie otwarcia chociażby 1/250 lub mniejszym. Brakuje też automatycznej przysłony i zdjęcia pod światło (słońce), świecące nawet pod kątem 45 stopni, są czarne z zarysami przedmiotów.
6 lut 17 08:54 | ocena: 72%
Liczba głosów:25
72%
28%
| odpowiedzi: 8
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~qazq Użytkownik anonimowy
~qazq :
No photo ~qazq Użytkownik anonimowy
No to napiszę wam jak to wygląda w praktyce.
Policjanci chcieli ode mnie łapówę wmawiając mi że wyprzedzałem w niedozwolonym miejscu.
Nie chwaliłem im się na miejscu kamerą bo po prostu balem się że mi np. zabiorą kartę pamięci i stracę jedyny dowód, zwłaszcza że robiło się już nieprzyjemnie - jechałem z rodziną na wakacje, zatrzymany na trasie i policjanci szykanowali mnie że zostaną zabrany przez nich na komisariat "w celu ustalenia tożsamości i sporządzenia wniosku do sądu, którego nie mogą sporządzić tu, bo nie ma warunków do przesłuchania mnie", co potrwa 2h, wywiozą mnie do miasta (25km od miejsca kontroli) i nikt mnie tu nie odwiezie. A żona moja nie ma prawa jazdy i zostanie na drodze z dziećmi w samochodzie przy drodze (dodam że była godzina 21).

A na kamerze miałem jasny dowód że wykroczenia nie popełniłem.
Policjanci cały czas sugerowali łapówkę, ale ja podejrzewając jakąś prowokację i chcą jak najszybciej się stamtąd uwolnić podpisałem im ten mandat, po czym napisałem odwołanie o skierowanie sprawy do sądu (wraz z nagraniem).
Odwołanie zostało odrzucone, sąd uznał że nagranie jest moje prywatne zrobione nieatestowaną kamerą nie może być dowodem, w dodatku przyjęcie przeze mnie mandatu kończy bieg sprawie (pomimo że w ustawie wyraźnie pisze że można go odwołać w sytuacji kiedy nałożono go za czyn nie będący wykroczeniem).
Poszedłem do prawnika, ale ten zażyczył sobie 500zł za poprowadzenie sprawy dalej (mandat był 300zł), więc odpuściłem.

Tyle mi się kamerka przydała.
6 lut 17 14:24 | ocena: 72%
Liczba głosów:32
72%
28%
| odpowiedzi: 7
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~KC Użytkownik anonimowy
~KC
No photo ~KC Użytkownik anonimowy
do ~ANTY ORMO:
No photo ~ANTY ORMO Użytkownik anonimowy
6 lut 17 07:53 użytkownik ~ANTY ORMO napisał
KAMERKI W POLSCE TO POZOSTAŁOŚCI PO OJCACH Z ORMO.SŁUŻĄ GŁÓWNIE SYNOM I WNUKOM KTÓRZY ODZIEDZICZYLI TO W GENACH ABY DONOSIĆ NA INNYCH LUDZI.JA WSZYSTKO ROZUMIEM ALE PLAGA DONOSICIELSTWA W TYM KRAJU JEST WIRUS I NALEŻAŁO BY OGRANICZYĆ SPRZEDAŻ URZĄDEŃ REJE
Przeprowadź się np. do Niemiec, tam sąsiad natychmiast zareaguje na łamanie prawa zawiadamiając Policję i jeszcze sam Ci o tym powie. Dlaczego? Bo świadomość jest daleko wyższa. Jesteś po prostu malutkim polaczkiem-cwaniaczkiem. Na marginesie, przejrzyj nagrania rejestratorów na YT, zobaczysz dlaczego warto mieć takie urządzenie.
6 lut 17 10:27 | ocena: 89%
Liczba głosów:70
89%
11%
| odpowiedzi: 5
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~nigdy za pozno. Użytkownik anonimowy
~nigdy za pozno.
No photo ~nigdy za pozno. Użytkownik anonimowy
do ~qazq:
No photo ~qazq Użytkownik anonimowy
6 lut 17 14:24 użytkownik ~qazq napisał
No to napiszę wam jak to wygląda w praktyce.
Policjanci chcieli ode mnie łapówę wmawiając mi że wyprzedzałem w niedozwolonym miejscu.
Nie chwaliłem im się na miejscu kamerą bo po prostu balem się że mi np. zabiorą kartę pamięci i stracę jedyny dowód, zwła
Nie dał ciała tylko został sterroryzowany przez policję. To powinno być karalne a policjanci powinni ponieść odpowiedzialność karną z tego tytułu wypłacając jeszcze człowiekowi odszkodowanie. Dlaczego w Polsce nie ściga się tego typu patologii a policja czuje się bezkarnie? Umieść facet nagranie w Internecie i najlepiej jakbyś miał nazwiska przestępców.
6 lut 17 17:55 | ocena: 86%
Liczba głosów:14
86%
14%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Kamera Użytkownik anonimowy
~Kamera
No photo ~Kamera Użytkownik anonimowy
do ~do czego ?:
No photo ~do czego ? Użytkownik anonimowy
6 lut 17 09:26 użytkownik ~do czego ? napisał
Po co ci numery samochodów nadjeżdżających z przeciwka .
Jak mnie zrobi obcierkę lub pozbawi lusterka bocznego i ucieknie. Jak wskoczy na mój pas (na trzeciego) jadąc z przeciwka, ja uciekając wyląduję w rowie lub na drzewie, a sprawca wymanewruje i pojedzie w siną dal.
6 lut 17 09:43 | ocena: 100%
Liczba głosów:50
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Henrich Użytkownik anonimowy
~Henrich :
No photo ~Henrich Użytkownik anonimowy
Taki sąd rejonowy w Tarnowie takie dowody i tak uzna za nic niewarte. Tam nawet opinie biegłych korzystne dla kierowców wyrzucają do kosza. Taki wysoki "sędzia" coś o tym wie.
6 lut 17 10:12 | ocena: 100%
Liczba głosów:35
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Wawka Użytkownik anonimowy
~Wawka
No photo ~Wawka Użytkownik anonimowy
do ~kudlatycz:
No photo ~kudlatycz Użytkownik anonimowy
6 lut 17 08:14 użytkownik ~kudlatycz napisał
Pan redaktor zapomniał jeszcze o jednej bardzo istotnej rzeczy a mianowicie o tym , że zgodnie z zapisem Prawa Ruchu Drogowego jakiekolwiek urządzenia znajdujące się w polu widzenia kierowcy są zabronione i można otrzymać za to wykroczenie do 500 złotych
Polem widzenia kierowcy nie jest CAŁA szyba. Wystarczy kamerkę wcisnąć za lusterko wewnętrzne
6 lut 17 10:27 | ocena: 100%
Liczba głosów:18
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Bibacz Użytkownik anonimowy
~Bibacz
No photo ~Bibacz Użytkownik anonimowy
do ~ANTY ORMO:
No photo ~ANTY ORMO Użytkownik anonimowy
6 lut 17 07:53 użytkownik ~ANTY ORMO napisał
KAMERKI W POLSCE TO POZOSTAŁOŚCI PO OJCACH Z ORMO.SŁUŻĄ GŁÓWNIE SYNOM I WNUKOM KTÓRZY ODZIEDZICZYLI TO W GENACH ABY DONOSIĆ NA INNYCH LUDZI.JA WSZYSTKO ROZUMIEM ALE PLAGA DONOSICIELSTWA W TYM KRAJU JEST WIRUS I NALEŻAŁO BY OGRANICZYĆ SPRZEDAŻ URZĄDEŃ REJE
Czyli idąc twoim tokiem rozumowania ,jak okradają sąsiada to mam to olewać bo to nie moje ,gratuluje poziomu świadomości
6 lut 17 08:00 | ocena: 94%
Liczba głosów:81
94%
6%
| odpowiedzi: 2
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej