Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Dlaczego warto w aucie wozić kamerkę?

2 lut 17 16:54

Nagranie z kamerki pozwala wybronić się od niesłusznie nałożonego mandatu lub od oskarżeń o spowodowanie wypadku. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze urządzenia i jak wykorzystywać nagrania

Udostępnij
0
Skomentuj

Kamerka za szybą auta to coraz częstszy widok na polskich drogach. Nie bez powodu! Jeżeli ma być rzeczywiście przydatna do czegoś więcej niż do nagrywania filmików do internetu, warto starannie wybrać odpowiednie urządzenie. Najważniejszym kryterium jest oczywiście jakość rejestrowanego obrazu. Nie należy polegać na deklaracjach ujętych w danych technicznych – to, że producent twierdzi, że kamerka nagrywa w jakości HD lub nawet Full HD, nie znaczy, że na nagraniu uda się np. odczytać numery rejestracyjne mijanych pojazdów.

Tylko nieliczne kamerki radzą sobie z nagrywaniem ostrego i czytelnego obrazu po zmroku. Jeśli nie macie możliwości przetestowania urządzenia, powinniście poszukać nagrań z konkretnych modeli kamerek w internecie – nie na stronach dystrybutorów, lecz filmów wrzucanych do sieci przez użytkowników.

Kolejny ważny punkt przy wyborze urządzenia to jego mocowanie – niektóre kamerki zamiast przyssawek mają tylko stopkę do przyklejenia do szyby, nie da się ich łatwo przenieść między autami.

Warto wybierać kamery wyposażone w GPS. Dzięki niemu nie tylko można dokładnie odtworzyć, gdzie zostało wykonane nagranie i po jakiej trasie przemieszczało się auto, lecz także na nagraniu jest zapisywana prędkość pojazdu. Oczywiście, tę funkcję można wyłączyć.

Ważne jest też to, żeby kamera była prosta w obsłudze i umożliwiała łatwe zabezpieczenie fragmentu nagrania – na obudowie, w widocznym miejscu, powinien znajdować się przycisk, którego naciśnięcie zabezpieczy zarejestrowany obraz przed nadpisaniem (kamerki nagrywają w tzw. pętli, stare nagrania są na bieżąco zastępowane nowymi). Zapis powinien też być automatycznie zabezpieczony w razie wystąpienia znacznego przeciążenia, np. podczas stłuczki lub wypadku.

Kamery samochodowe w najlepszych cenach kupisz na skapiec.pl!

Poleć
Udostępnij
0

Przeczytaj również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej