Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Niemcy zakazują diesli w miastach

21 maja, 12:02

Sąd najwyższy w Niemczech zadecydował, że władze miast mogą podejmować decyzje o zakazie wjazdu pojazdów ze starszymi silnikami wysokoprężnymi, które nie spełniają normy Euro 6.

Udostępnij
0
Skomentuj
W Hamburgu montowane są już pierwsze tablice W Hamburgu montowane są już pierwsze tablice Foto: Archiwum / Auto Świat

Na takie radykalne decyzje są już przygotowane pierwsze niemieckie miasta. Na ulicach Hamburga rozpoczęto już montaż pierwszych tablic, które zakażą wjazdu do niektórych części miasta pojazdom, które zdaniem ustawodawcy najwięcej zatruwają naturalne środowisko.

Zakazem wjazdu objęte zostały dotychczas pojazdy, których jednostki napędowe spełniają normę Euro 4. Natomiast decyzja sądu najwyższego nie przewiduje, by do 1 września 2019 r. zakaz ten objął już pojazdy z Euro 5.

Według aktualnych statystyk z 15 mln aut z silnikami diesla w Niemczech tylko 2,7 mln jest w stanie spełnić wymagania tej normy.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej