CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej5.085.205.052.26
Średnio5.315.425.282.53
Najdrożej5.996.195.992.99

Rejestracja sprowadzonego auta - Zobacz jakie dokumenty są niezbędne

23 sie 10 16:50
Rejestracja sprowadzonego auta - Zobacz jakie dokumenty są niezbędne Rejestracja sprowadzonego auta - Zobacz jakie dokumenty są niezbędne

Aby zarejestrować samochód sprowadzony z krajów UE, musi on mieć ważny dowód rejestracyjny z kraju pochodzenia

Obecnie obowiązujące przepisy dotyczące rejestracji samochodów sprowadzonych z zagranicy obowiązują od 25 grudnia 2007 roku, ale Ministerstwo Infrastruktury przed kilkunastoma dniami wydało komunikat dyscyplinujący osoby, które chcą zarejestrować sprowadzony samochód.

O co chodzi? Przede wszystkim o to, że samochód sprowadzony do Polski musi mieć ważny dowód rejestracyjny z kraju pochodzenia. Dokument z adnotacją, że samochód został wyrejestrowany na stałe, może być przeszkodą nie do pokonania podczas próby zarejestrowania auta w Polsce.

Rejestracja sprowadzonego auta - Zobacz jakie dokumenty są niezbędne Rejestracja sprowadzonego auta - Zobacz jakie dokumenty są niezbędne

O co chodzi z „ponownym zwróceniem uwagi” przez MI? Czyżby ministerstwo uczuliło urzędników,żeby bardziej rygorystycznie sprawdzali dokumenty? Tak czy inaczej, mając wątpliwości, jak powinny wyglądać dokumenty, które dostajemy od importera w Polsce lub bezpośrednio od poprzedniego właściciela w Belgii, Niemczech czy w Holandii, zajrzyjmy na www.mi.gov.pl do zakładki "rejestracja pojazdów" (kolejno klikamy "transport drogowy", "pojazdy", "rejestracja pojazdów"). Znajdziemy tam nie tylko szczegółową instrukcję, jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji, lecz także wzory dokumentów (dowodów rejestracyjnych) z różnych krajów należących do Unii Europejskiej i innych.

Uwaga: dowód rejestracyjny, który jest w przypadku każdego kraju drukiem znormalizowanym, nie musi być obecnie tłumaczony przez tłumacza przysięgłego – po prostu wręczamy urzędnikowi oryginał dokumentu wraz z innymi, które potrzebne są do rejestracji.Instrukcję znajdziemy na www.mi.gov.pl.

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia
Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze

Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~sasiadt Użytkownik anonimowy
~sasiadt :
Brak zdjęcia ~sasiadt Użytkownik anonimowy
Witam.
Porażka, moja Witam.
Porażka, moja opinia.
W Dąbrowie Górniczej:
- wydanie dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy w Urzędzie Celnym w Sławkowie trwa dokładnie 7 dni, a wszystko odbywa się według zasady: przy składaniu papierów odbywa się weryfikacja, następnie Panie czekają dokładnie 7 dni (mają czas do tygodnia wydać), w dzień przed terminem po południu jest wystawiane zaświadczenie aby na rano było gotowe, żadne prośby nie skutkują wcześniejszym wydaniem zaświadczenia - Panie z tego co widziałem nie mają dużo pracy po prostu mają to gdzieś.
- Urząd Skarbowy w Dąbrowie Górniczej: niestety też "są zawaleni" pracą, ręce opadają, mają na wydanie VAT 25 siedem dni i tyle to im zajmuje, przy oddawaniu papierów jest to wpisywane, następnie wypisywany jest wniosek i ... no właśnie Pani kierowniczce zajmuje to tak sporo czasu, że w ostatni dzień dopiero posiada czas, aby podpisać, powtarzam PODPISAĆ zaświadczenie;
- Urząd Komunikacji - tam stoimy ponad 2 godziny, należy przyjść przed południem, później już nie ma numerków o 11:00 miałem przed sobą ok. 83 osoby, przyjmują zazwyczaj 2-4 osób, nie wiem czy nikt nie myśli, aby w takim wypadku zwiększyć ilość stanowisk, przecież tam jest tyle osób pracujących, które siedzą w pokojach nie mając co robić. Około 12:00 już nie ma numerków i w ciągu dnia wydawanych jest 175 numerków.
29 kwi 11 19:29
Liczba głosów:0
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Przeczytaj również

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej