Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Sezon 2016 rozpoczęty!

17 maja 16 10:48

Trzydzieści załóg stawiło się na starcie pierwszej tegorocznej edycji naszej offroadowej zabawy AŚ 4x4 Family Adventure w hotelu Jan Sander w Aleksandrowie Łódzkim. Jak zwykle uczestnicy FA rywalizowały na łatwiejszej trasie turystycznej oraz bardziej wymagającej adventure.

Udostępnij
0
Skomentuj

W sobotę rano rozpoczęła się rywalizacja w terenie. W tym roku zawodnicy zostali podzieleni na zespoły. W skład każdego z nich wchodziły trzy załogi. Jak zwykle przygotowaliśmy dwie trasy. Łatwiejsza z nich, turystyczna, jest przejezdna dla każdego SUV-a lub crossovera z napędem na cztery koła. Adventure była przeznaczona dla kierowców z większym doświadczeniem w jeździe offroadowej, którzy dysponowali samochodami lepiej przystosowanymi do pokonywania przeszkód terenowych. Rywalizacja była zacięta, ale w trudnych momentach zawsze można było liczyć na pomoc innych uczestników. Przydawały się rady i podpowiedzi, zwłaszcza podczas pokonywania trudniejszych fragmentów trasy.

Wszystkie ekipy uczestniczyły w próbach przygotowanych przez partnerów naszego cyklu AŚ 4x4 Family Adventure. Liczyła się współpraca zespołu, która była gwarancją sukcesu i uzyskania najlepszego wyniku. Uczestnicy rywalizacji byli premiowani specjalną zlotową walutą.

Podczas imprezy każdy uczestnik mógł skorzystać z podpowiedzi instruktorów jazdy terenowej z Mitsubishi. Trafność ich porad można było natychmiast sprawdzić w terenie. Na specjalnie wytyczonym torze offroadowym zawodnicy testowali możliwości terenowe Pajero oraz nowego pikapa L200.

Sobotnie zmagania zakończył wspólny grill, który był świetną okazją do podsumowania całodziennej rywalizacji. W przyjacielskiej atmosferze można było przeanalizować ewentualnie popełnione na trasach błędy i sposoby na najbardziej skuteczne pokonanie najtrudniejszych fragmentów tras.

Niedziela to tradycyjnie czas przeznaczony na turystyczne atrakcje. Uczestnicy pierwszej tegorocznej imprezy mieli okazję bliższego poznania Łęczycy. W programie było zwiedzanie zamku oraz obiektu , który nie jest dostępnego publicznie, a mianowicie nieczynnego od kilku lat łęczyckiego więzienia.

Niedzielne popołudnie to zawsze czas ogłoszenia wyników zmagań na trasach. Zwycięstwo w klasie turystycznej przypadło tym razem w udziale zespołowi HOTEL, w którego skład weszły załogi: 101 - Ryszard Łaski, 107 Artur Sitek i 115 - Mariusz Socha, drugie miejsce zajęła ekipa BRAVO (104 - Aleksander Rymiszewski, 112 - Rafał Kołodziej, 116 - Rafał Skowroński), a trzecie MIKE (106 - Izabela Białek, 110 - Arkadiusz Krauze, 111 - Honorata Bella). W klasie adventure pierwsze miejsce przypadło zespołowi ALPHA, (204 - Jacek Błaszczak, 206 - Wojciech Ptasiński, 214 - Mariusz Esmont), druga była ekipa ECHO, (201 - Hubert Slok, 210 - Anna Bilińska "Lelutki" 213 - Krzysztof Strzelecki), a trzecia NOVEMBER (203 - Maciej Barzdo, 205 - Janusz Żółtowski, 207 - Dariusz Tyszkiewicz, 209- Michał Rytelewski.)

Zmagania na ziemi łódzkiej były rozgrzewką przed kolejnymi tegorocznymi imprezami Family Adventure. Już 10 czerwca spotkamy się na malowniczych Pałukach. W drugi weekend września – 9-11.09 – natomiast zapraszamy na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Z kolei 7 października będziemy penetrować skąpany w jesiennych barwach Dolny Śląsk.

Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Auto Świat 4x4 / Auto Świat

FamilyAdventure

Uczestnicy Family Adventure mieli okazję sprawdzić w terenie tuningowaną wersję nowego pikapa L200. Monster wyróżniał się nie tylko specjalnym kolorem nadwozia, ale także podwyższonym zawieszeniem, wyciągarką, kompletem stalowych osłon podwozia, oponami MT, ledowymi reflektorami dalekosiężnymi oraz owiewką maski silnika.

Sezon 2016 rozpoczęty! (slajd 1 z 28)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego