Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Auta elektryczne – czy to ma sens?

13 gru 13 16:31

Postanowiliśmy sprawdzić jak spisują się nowoczesne samochody elektryczne. W tym celu porównaliśmy trzy pojazdy tego typu: BMW i3, Nissana Leafa i Renault Zoe

Udostępnij
0
Skomentuj

O samochodach elektrycznych jest coraz głośnie. Nie oznacza to jednak wcale, że tego typu auta stały się popularne. Ba przeciwnicy twierdzą nawet, że pojazd bez silnika spalinowego to nie samochód tylko wózek.

Zobacz wszystko na temat

Porównanie aut elektrycznych

Dlaczego samochody elektryczne nie mają na razie zbyt dużych szans na sukces? Na pewno ma na to wpływ ograniczony zasięg, problemy z ładowaniem oraz wysoka cena.

Jednak w naszym porównaniu postanowiliśmy także sprawdzić czy tego typu modele mogą dać kierowcy przyjemność z jazdy. Dlatego testowane trio sprawdziliśmy pod kątem przyspieszenia, prowadzenia na prostej i na zakrętach. Nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Dlatego zbadaliśmy skuteczność ich układów hamulcowych, porównaliśmy przestronność wnętrza, a także sposób pracy zawieszeń.

Po teście podsumowaliśmy wszystkie zalety i wady, podliczyliśmy punkty i wygrał… Właśnie, o tym które auto zwyciężyło w tym elektryzującym porównaniu dowiecie się z lektury Auto Świata nr 2/2014.

Poleć
Udostępnij
0

Przeczytaj również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 8/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. prezentacja nowej generacji Kii Ceed; pierwsza jazda nowym Audi A7 Sportback; porównanie SUV-ów z różnych stron świata; test Dacii Duster II; Hyundai Ioniq Electric w zimowych warunkach; raport - czy już czas na auta elektryczne w Polsce?; naprawiamy elektryczne szyby; poszukiwane kompakty z drugiej ręki; używane BMW serii 5 E39; nowa Toyota Land Cruiser na bezdrożach Namibii.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Auta elektryczne – czy to ma sens? (slajd 1 z 6)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego