Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Jakie samochody królują w różnych częściach Polski?

27 wrz, 12:59

Jakie samochody używane preferują Polacy? Niemieckie, ale wybory różnią się w zależności od regionu. W ofertach przeważają trzy modele.

Udostępnij
0
Skomentuj
AAA AUTO AAA AUTO Foto: AAA Auto / Auto Świat

Firma AAA AUTO przygotowała raport ,,Samochody używane w regionach“ na bazie danych sprzedażowych dealera oraz analizy ofert sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych.

Wynika z niego, że najpopularniejszym autem używanym w Polsce jest Volkswagen Passat (zwyciężył w siedmiu województwach), dalej Opel Astra (zwyciężył w sześciu) i Audi A4 (w trzech). Passat jest najczęstszym wyborem mieszkańców zachodniej Polski. W centrum przeważa Astra, a na wschodzie - A4.

Preferencje regionalne Preferencje regionalne Foto: AAA Auto

Najstarsze i najtańsze Volkswageny Passaty kupowano w województwie warmińsko-mazurskim (mediana wieku: 13,7 lar, ceny: 12 500 zł). Najmłodsze i najdroższe modele wybierano w województwie pomorskim (11,7 lat 16 900 zł). Największy przebieg miały auta w zachodniopomorskim (mediana przebiegu: 258 800 km), a najmniejszy w pomorskim (230 000 km).

Za Opla Astrę najmniej trzeba było zapłacić w województwie kujawsko-pomorskim (mediana ceny: 12 500 zł), a najwięcej na Śląsku (15 000 zł). Tanie Astry w kujawsko-pomorskim charakteryzowały się dużym przebiegiem (mediana przebiegu: 191 140 km), były także najstarsze (mediana wieku: 12,6). Auta na Śląsku miały natomiast najniższy przebieg (mediana przebiegu: 168 000 km) i były najmłodsze (mediana wieku: 11,1).

Jeśli chodzi o Audi A4, najmłodsze i najdroższe modele oferowano w województwie podlaskim (mediana wieku: 13,3 lat, ceny: 19 600 zł). Najtańsze oferty można było kupić w województwie lubelskim (18 400 zł). Najstarsze modele oferowano w województwie lubelskim (mediana wieku: 14). Największy przebieg miały samochody oferowane na sprzedaż w województwie lubelskim (mediana przebiegu: 246 500 km), a najmniejszy w podkarpackim (235 000 km).

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej