Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Sezon na kabriolety. Przegląd rynku

13 cze 17 16:30

Auta z otwartym na słońce nadwoziem dają dużo frajdy z jazdy! W galerii znajdziecie 10 propozycji w cenach od 10 do 35 tys. zł, które mimo różnych charakterów mają też wiele wspólnych cech, m.in. stosunkowo dużą podaż na rynku i niezłą trwałość.

Udostępnij
0
Skomentuj

Nowe auta z otwartym nadwoziem są o wiele droższe od zamkniętych pojazdów, na których bazie powstały. Na rynku wtórnym te różnice nie są już tak wyraźne.

Do tego kabriolety rzadko wykorzystuje się do jazdy przez cały rok, większa jest więc szansa na to, że mają niewielki przebieg. O tym również musicie pamiętać i traktować cabrio lub roadstera jako kolejne auto w rodzinie, które nadaje się do eksploatacji raczej w słoneczne dni.

Idealne w słoneczne dni

Otwarte pojazdy w większości mają materiałowe dachy, niepraktyczne zimą. Do tego są chowane w bagażniku lub jego okolicach, co sprawia, że możliwości przewozu bagażu są mocno ograniczone.

Poza tym sztywność aut tego typu może pozostawiać sporo do życzenia i – co za tym idzie – nie będą zbyt wygodne podczas jazdy po dziurawych drogach, mogą również wydawać nieprzyjemne dźwięki.

Zasadniczo jednak w przypadku sportowych roadsterów nie traktujemy tego jako dużej wady, bo w pojazdach tego typu liczą się dobre właściwości jezdne i zawieszenia muszą być odpowiednio utwardzone.

Sprawdź za darmo numer VIN!

Dlaczego warto sprawdzić historię pojazdu? Samochód po wypadku może stać się poważnym zagrożeniem. Zakup skradzionego auta to ogromne problemy. Poznanie przeszłości kupowane auta pomoże wystrzec się takich zagrożeń.

Nie trzeba wydawać fortuny, żeby stać się właścicielem udanego i trwałego karioletu lub roadstera

Kupując samochód w wersji kabriolet, koniecznie musicie zdawać sobie sprawę z tego, że otwierany dach zawsze komplikuje użytkowanie. Jeśli jest materiałowy, jego stan może pozostawiać sporo do życzenia – od mechanicznych uszkodzeń, dziur i przetarć aż po porysowaną tylną szybkę.

Nowe dachy są dostępne, ale ich cena może odstraszać, niewiele jest też firm zajmujących się ich szyciem i rekonstrukcją. Problematyczne bywa również elektryczne sterowanie oraz hydraulika (szczególnie w wersjach ze sztywnym dachem, w których siłowników jest więcej).

Przed zakupem oprócz typowej oceny warto więc skupić się na stanie i działaniu mechanizmu dachu, sprawdzić, czy nie hałasuje podczas jazdy, oraz podjechać do myjni i ocenić szczelność. Uważajcie też na samochody z powypadkową przeszłością!

W galerii nasze propozycje uporządkowane według rosnącej ceny.

Naszym zdaniem: sposób na tanie cabrio

Nasza dziesiątka to dość udane modele, przed zakupem jednak oprócz typowych elementów sprawdźcie działanie dachu, a także oceńcie jego stan, bo to on bywa źródłem sporych wydatków w przyszłości.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej