Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Austriak zebrał 114 VW Golfów. Kolekcja jest imponująca!

7 cze, 14:05

Kominiarz z Wiednia jest wielkim fanem Golfa. Do tego stopnia, że przez lata zebrał aż 114 egzemplarz różnych generacji i wersji tego modelu. Ta liczba nie jest ostateczna - rośnie wolniej niż kiedyś, ale jednak się powiększa. Kolekcjoner nie potrafi odmówić, gdy ktoś zaoferuje mu interesujący okaz.

Udostępnij
0
Skomentuj

Prawdopodobnie nigdzie indziej na świecie, z wyjątkiem Autostadt przy fabryce Volkswagena w Wolfsburgu, nie ma tylu Golfów w jednym miejscu. Gdyby Josef Juza chciał, bo to on jest właścicielem tych wszystkich samochodów, mógłby zapełnić cały parking przy supermarkecie lub zorganizować duży zlot bez zapraszania ani jednej osoby. W dawnej hali przemysłowej pod Wiedniem znajduje się wiele ciekawych i rzadkich egzemplarzy: modeli specjalnych, przedprodukcyjnych i po tuningu.

Przykłady? Golf I wyposażony w przesuwane drzwi kierowcy, który był gwiazdą wielu wystaw motoryzacyjnych od 1974 roku, czy Golf G60 Limited wyprodukowany przez dział Motor Sport. Warto wymienić również Golfa Rallye z homologacją rajdową oraz model CitySTROMer - jeden z pierwszych samochodów z elektrycznym napędem do codziennego użytku, opracowany w 1981 roku we współpracy z RWE. Nie brakuje tez kilku modeli Caddy pierwszej generacji w niecodziennych odmianach (kamper, śmieciarka). Są też dwa egzemplarze z lotniska w Bremie ze schodami pasażerskim. W kolekcji znalazł się także Golf GTI należący niegdyś do szejka, który wyposażył go w skórzaną tapicerkę nappa i pokładowy telefon.

Prywatna kolekcja Volkswagena Golfa Prywatna kolekcja Volkswagena Golfa Foto: Volkswagen

Dodatkowego smaczku całej kolekcji dodaje fakt, że samochody pozostawiono w ich autentycznym stanie. Nie zostały one pieczołowicie odrestaurowane, ponieważ właściciel pracuje sam, nie zatrudnia personelu, ani mechaników. Najlepszym przykładem jest Golf z przebiegiem miliona kilometrów, który właśnie na takiego wygląda – nosi ślady intensywnego użytkowania. Ma to swój urok.

Kolekcji nie można jeszcze oglądać, ale niedługo to się zmieni. Josef Juza zamierza otworzyć swoje muzeum dla zwiedzających wiosną 2019 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie:

www.golfsrudel.at. Tymczasem zapraszamy do galerii.

Poleć
Udostępnij
0

Zobacz również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej